23 грудня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Петро Жеруха про шлях від музиканта до військовослужбовця, про гомофобію в армії та про те, як зробити камінгаут перед по_братимами
Петро Жеруха — військовослужбовець сухопутних військ ЗСУ, автор петиції «За реєстровані партнерства для одностатевих і різностатевих пар, на підтримку законопроєкту № 9103 “Про інститут реєстрованих партнерств”».
Жіночий бік української історії
Збірка історичних статей про жіночий бік історії. Одна стаття — один історичний період. Це книжка про історію, яку не розповідали в школі, — про роль жінок на кожному етапі розвитку суспільства.
Якщо він такий чудовий, чому мені так погано? Книжка про те, як розпізнати і подолати аб’юз
Ця книжка дає розуміння того, як працює аб’юз. На прикладі реальних випадків зі своєї практики авторка вчить помічати ознаки токсичних стосунків, протистояти маніпуляціям та долати аб’юз. Вона розповідає про моделі поведінки тиранів, про емоційну прив’язаність, маніпуляції і непомітний вплив.
Чоловіки також мовчать
Збірка історій, написаних чоловіками, про те, що вони не звикли говорити. Від розповідей про батьківство до відвертости про залежності. Книжка руйнує стереотипи про «справжнього чоловіка» і пропонує натомість чесні розповіді про найпотаємніше.
Жіночі вагони та окремі купе для жінок в Україні і світі
Від твіта до інфраструктурних змін - шлях лише у 2 місяці. Укрзалізниця зараз тестує жіночі купе, впровадження яких стало наслідком масштабного обговорення у соціальних мережах. Про що це все? І чи є подібна проблема - та її рішення - в інших країнах?
Шкільні підручники як джерело толерантности до насильства і звинувачення постраждалих
«Замість того щоб кидати виклик усталеним дискримінаційним гендерним нормам і практикам, шкільна освіта в багатьох суспільствах зміцнює гендерні стереотипи та підтримує патріархальний порядок суспільства, що виражається через відтворення жіночої/чоловічої ієрархії підпорядкування/домінування» – коли я навчалася у 8 класі української загальноосвітньої школи, ця дуже загальна фраза цілком реалістично втілилася для мене в темі «Протидія сексуальному насильству» з предмета «Основи здоров’я».
32 здобутки гендерної рівності з часу незалежності
32 роки тому наша держава здобула незалежність. Але на цьому боротьба за цінності та свободу не припинилася. В щоденній битві за свої права, а з початком війни, ще й в буквальному сенсі боротьбі за життя, легко зневіритися. Легко не помітити, який великий і важливий шлях ми вже з вами пройшли.
Системна дискримінація ЛГБТ+ людей в Україні: зріз 2023 року
Результати соціологічних досліджень фіксують певні позитивні тенденції у зміні ставлення населення України до ЛГБТ+ спільноти. Статистичні дані дозволяють стверджувати: толерантність до ЛГБТ+ людей зросла. А проте ЛГБТ+ спільнота в Україні досі зазнає непоодиноких проявів дискримінації на різних рівнях та законодавчих обмежень у реалізації прав. В умовах повномасштабної війни ці проблеми нікуди не зникли, а подекуди навіть загострилися й актуалізувалися.
Чому екстрена контрацепція має бути без рецепта: петиція
У травні 2023 року на сайті Кабінету Міністрів України з’явилася петиція з вимогою скасувати рецепти на екстрену контрацепцію (далі — ЕК). Чому її потрібно підписати?
Уривок із книги «Невже доросла: книжка для дівчат, які вже (майже) виросли»
Ця книжка про саме той незручний момент, коли виявляється, що дорослі — це ми. І йдеться не завжди про вік, адже усвідомити це можна й, наприклад, перед лицем екстремальних подій: як-от миттєво подорослішали чимало жінок, чоловіків і навіть дітей 24 лютого 2022 року.