Про Соломію Павличко розповідає її колега Тамара Гундорова.
Тамара Мельник розповідає про буремну історію Закону про рівність прав і чоловіків.
Про те, як жінки змінили українську армію, свідчить Анна Гриценко. На малюнку вона друга.
Читайте більше про історію українського фемінізму в статті Оксани Кісь (частини 1, 2, 3). Ми також впізнали на цій ілюстрації Наталію Карбовську і Марту Чумало. Інтерв'ю з ними зробила Тамара Марценюк для проекту "Безстрашні: вони творять фемінізм в Україні".
А прожектор тримають в руках засновниця Гендер в деталях Анна Довгопол та головна редакторка Тамара Злобіна.
Кого ще ви впізнаєте на ілюстрації?
Фемінізм досі розвивається, але його історію можна і варто фіксувати. В Україні вийшло декілька ґрунтовних праць на тему історії жіночого руху, і ми сподіваємося, що вийде ще більше. Але в жанрі коміксу український фемінізм оприявнився лише нещодавно.
Ви тримаєте в руках книжку, яка покаже й розкаже, хто посприяли появі фемінізму на території України, хто підтримували і поділяли феміністичні погляди, а хто їм усіляко опиралися. Це наша скромна спроба охопити неосяжне на помірній кількості сторінок.
До прочитання цієї книжки ви могли й не знати, хто такі Наталія Кобринська, Мілена Рудницька, Ольга Кобилянська чи Соломія Павличко. Але якщо знаєте — комікс приверне увагу до цікавих дрібничок і нюансів у їхніх біографіях, що їх ви до того могли не помічати, а ще окреслить сучасний контекст теми українського фемінізму в дотепних вставках-інтермедіях. Тож гарної подорожі в історію!
Написав Микола Ябченко
Намалювали Юлія Вус та Іван Кипібіда
Наукова редакторка Марта Госовська
Літературна редакторка Ірина Ніколайчук
Коректор Андрій Мартиненко
Верстка Катерини Базарової та Ігоря Дунця
Технічний редактор Ілля Стронґовський
Відповідальна за випуск Лілія Омельяненко
За ідеєю Іллі Стронґовського.
Замовити книгу можна на сайті видавництва.