16 липня, 2024

Суспільство

32 здобутки гендерної рівності з часу незалежності
32 роки тому наша держава здобула незалежність. Але на цьому боротьба за цінності та свободу не припинилася. В щоденній битві за свої права, а з початком війни, ще й в буквальному сенсі боротьбі за життя, легко зневіритися. Легко не помітити, який великий і важливий шлях ми вже з вами пройшли.
Чому екстрена контрацепція має бути без рецепта: петиція
У травні 2023 року на сайті Кабінету Міністрів України з’явилася петиція з вимогою скасувати рецепти на екстрену контрацепцію (далі — ЕК). Чому її потрібно підписати?
Становище журналісток та інших працівниць медіа в Україні
В листопаді 2022 року ГО «Жінки в медіа» за підтримки Українського Жіночого Фонду презентували дослідження «Становище журналісток та інших працівниць медіа в Україні».
Що приховує похвала: 5 поширених компліментів, які принижують
Говорити компліменти — приємно і потрібно для доброзичливих стосунків. Але чи всі компліменти добрі? Розбираємо 5 поширених компліментів з патріархальною “червинкою”.
Результати онлайн-опитування «Що в Україні думають про сучасний фемінізм та феміністок»
Пропонуємо вашій увазі звіт за результатами соціологічного онлайн-опитування “Що в Україні думають про сучасний фемінізм та феміністок”, проведеного з 9 по 24 серпня 2021 року з метою вивчення спектру уявлень про сучасний фемінізм та його основні ідеї.
Ромські жінки під час пандемії в Україні потерпають від злиднів, сегрегації та дискримінації
Пандемія поглибила проблеми з правами людини в Україні та світі. Особливо постраждали вразливі групи. Через карантин і ґендерну нерівність ромські жінки опинилися без роботи й засобів до існування, доступу до освіти, якісних медичних послуг. З безліччю домашніх обов’язків, а деколи й у чотирьох стінах із аб’юзером.
Хто потурбується? Дитсадки в контексті гендерної нерівності
Яке значення мають дитсадки для суспільства? Як вони впливають на економічну активність молодих матерів? Які умови праці та зарплати працівниць дитсадків? Як потрібно розвивати мережу дошкільних закладів, щоби покращити становище жінок та подолати гендерну нерівність? У публікації представлено результати дослідження проблем українських дитсадків з перспективи матерів та працівниць закладів.
Як зробити культурний проект гендерно збалансованим
Мануал для проєктних команд, менеджер/ок і куратор/ок.
Протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству й добробут громад
У методичному посібнику представлений загальний аналіз гендерно зумовленого та домашнього насильства, та вплив цих явищ на добробут громад. Розкрита різниця між поняттями «запобігання» та «протидія» насильству. Представлені міжнародні та національні підходи до протидії та запобіганню домашньому та гендерно зумовленому насильству (ГЗН). 
Розірви коло. Медіа та протидія насильству
Посібник для журналістів та журналісток висвітлює питання що таке гендерне та домашнє насильство загалом, відношення насильства та закону, та, найголоніше, чому варто писати про насильство та як правильно це робити. У виданні також розкривається питання роботи представників та представниць медіа з постраждалими від гендерного та домашнього насильства.