20 квітня, 2024

Суспільство

Розірви коло. Медіа та протидія насильству
Посібник для журналістів та журналісток висвітлює питання що таке гендерне та домашнє насильство загалом, відношення насильства та закону, та, найголоніше, чому варто писати про насильство та як правильно це робити. У виданні також розкривається питання роботи представників та представниць медіа з постраждалими від гендерного та домашнього насильства. 
Планування заходів реагування на COVID-19: настанови для координаційних груп з питань гендерно зумовленого насильства (ГЗН)
У виданні представлений перелік рекомендацій щодо організації та проведення заходів координаційними групами з питань гендерно зумовленого насильства під час карантиних обмежень у зв'язку з COVID-19. Описані ролі координаційної групи; партисипатичний процес; корисні дані для використання у процесі планування; ключові аспекти, які необхідно врховувати при плануванні та аналізі заходів реагування та інші питання. Видання корисне проектим менеджерам та організаторам заходів щодо допомги при гендерно зумовленому насиллі.
Питання до феміністки
У серії «Спитай феміністку» журналістка Емма Антонюк торкається різноманітних тем, які об’єднує гендерний досвід, просто й образно висвітлюючи ціннісні засади фемінізму. Серія дотепних текстів доповнена ілюстраціями художника Олександра Грехова.  
“They are really free to choose the career path they want”  – on gender (in)equality in Scandinavian companies in Ukraine
In Ukraine, Scandinavian companies are often praised for their ethical and gender-equal way of doing business. However, Scandinavian companies operating in Ukraine may not live up to their gender equal reputation. In a qualitative study of managerial approaches to gender equality, the author shed light on equality practices in 10 Scandinavian companies in Kyiv.
Гендерна чутливість українських медіа: порадник
Представлений комплексний аналіз гендерної чутливості українських медіа у різних регіонах; висвітлені основні явища стосовно гендеру, з якими можуть стикнутись медіа: фемінітиви, стереотипи та сексизми тощо. Надані рекомендації щодо стоврення гендерночутливих матеріалів та подані конкретні приклади. 
Насильство над природою й насильство над вразливими спільнотами – у чому зв’язок
Говорячи про зміну клімату, ми найчастіше думаємо про спекотне літо, знищені екосистеми чи нещасних білих ведмедів на льодовиках, що тануть. Менше розмірковуємо про економічні наслідки, хоча на минулорічному Світовому економічному форумі екологічні виклики вже визнали головною загрозою для світової економіки на найближчі роки. Про соціальний, і особливо ґендерний аспект проблеми, згадуємо ж в останню чергу. У той час як спільноти, які найбільш вразливі до зміни клімату, – це часто ті ж самі спільноти, де різко виражена ґендерна нерівність. І ці дві проблеми посилюють одна одну.
Професійні жіночі асоціації та підтримка жіночого підприємництва
Жінки допомагають жінкам розвиватися. Професійні асоціації гуртують однодумиць і допомагають у кар’єрному зростанні, а проєкти підтримки жіночого підприємництва пропонують семінари, тренінги, бізнес-консультації та навчальні візити.
З місця в кар’єру: онлайн курси про професійний успіх для жінок
Де здобути професійні знання і навики, які будуть гендерно чутливими? Чи враховують університети і тренери соціальну різницю між стереотипами про чоловіків і жінок та між реаліями поєднання кар’єри і сім’ї для обох статей? У цій статті зібрано курси про підприємництво і кар’єру жінок, які будуть корисними і працівницям, і керівництву.
Пандемія, коронавірус, карантин: жінки під ударом
Як пандемія коронавірусу COVID-19 та карантин вплине на чоловіків і жінок? У зоні ризику — традиційно жіночі сектори зайнятості, а також жінки, які поєднують роботу та догляд за дітьми. Про виклики і рішення — у статті.
П’ять років після Євромайдану: феміністичні підсумки 2014–2019 років
Великі зміни складаються з малих кроків. За п’ять років, що минули після Євромайдану, в Україні сталося чимало суспільних зрушень, зокрема й гендерних. Феміністичні ініціативи, нові закони й урядові програми — підсумуємо основні досягнення 2014–2019 років.