27 жовтня, 2020

Новини

Благодійний фонд «Мама SOS» cтає клубом взаємодопомоги «the Moms» та змінює сферу відповідальності
Благодійний фонд «Мама SOS», що з 2014 року об’єднує людей та організації для допомоги батькам-одиначкам, відтепер називатиметься the Moms, а також відтепер розвиватиме напрямок відповідального батьківства. Таким чином фонд намагатиметься працювати не тільки з наслідками, але й з причинами виникнення проблем батьків-одиначок.    
У Криворізькому педагогічному університеті планують запустити магістерську програму  «Гендерні дослідження»
2019 року у Криворізькому державному педагогічному університеті на кафедрі педагогіки планують започаткувати магістерську програму «Гендерні дослідження» як спеціалізацію на основі спеціальності «Освітні, педагогічні науки». Наразі ініціативна група проводить опитування серед потеційних студент_ок для визначення цільової групи. 
Події 24-30 грудня 2018 року
Цього тижня презентація книги Катерини Левченко "Гендерне тяжіння" та брифінг з нагоди відкриття програми "Українські жінки в ООН". 
Події 17-23 грудня 2018 року
Цього тижня багато дискусій про фемінізм та мистецтво й концепцію часу. 
Події 10-16 грудня
Цього тижня - Київ, Запоріжжя, Дніпро, Житомир! Лекції, презентації, феміністичні читання, кінопокази, форум і фемістична вечірка від Гендер в деталях та Creative Women Space!
Події 3-9 грудня
Цього тижня ви ще маєте змогу відвідати виставку «Білокурівський листопад» у Києві, в Івано-Франківську відбудеться презентація діяльності ЮрФем, Ірина Ніколайчук розповість, чи був фемінізм в Україні на зламі 19-20х століть, у Рівному відбудеться тренінг "Більше рівності! Фемінізм у повсякденному житті" про інтерсекційний фемінізм, у кінотеатрі "Київ" покажуть стрічку «Вествуд: панк, ікона, активістка», Олена Донець розповість про образ жінки в радянському агітаційному плакаті, у Києві відбудеться форум на тему "Основнi засади рiвного економiчного розвитку жiнок і чоловiкiв", у Харкові презентують дослідження "Сучасне розуміння маскулінності", Олена Стрельник відповість на найголовніші питання про сучасне материнство у креативному просторі Creative Women Space, у Києві знову організують TEDxKyivWomen 2018, а у Львові Феміністична майстерня проведе перший захід проекту "Квір(ні) анти-архіви". 
Події 26 листопада – 2 грудня
Що приготували для вас останні дні листопада й початок грудня? Дізнайтеся в нашому новому анонсі на цей тиждень. 
Громадськість виступила проти «гендерного заходу» Богомолець та Турчинової. Текст заяви
Представниці і представники громадськості засуджують захід під керівництвом Ольги Богомолець та Ганни Турчинової, який відбувся в Комітеті з питань охорони здоров’я Верховної Ради України за участю «науковців», представників громадськості та релігійних діячів. Ділимося текстом відкритої заяви проти таких дій на рівні влади. Прєднатися можна тут.
Події 19-25 листопада
Цього тижня - виставка «Жінки.Рівність.Політика» та «Подих вогню» у Києві, дискусія про взаємодію фемінізмів та мілітаризму в Україні, презентація  Тамари Марценюк «Чому не варто боятися фемінізму?»,конференція «Жінки в бізнесі: Підприємництво для сталого майбутнього», показ та обговорення документального фільму «Рожеві сарі» Barbershop Talks у київському барбершопі Kreslо, лекція про західне феміністичне мистецтво 70-х у PinchukArtCentre, лекція "Проблеми жінок великого міста" й багато іншого. Ми зібрали для вас найцікавіше!
Політичний «неполітичний» круглий стіл
9 листопада в Комітеті з питань охорони здоров`я Верховної Ради провели круглий стіл на тему: «Науково-медичні підходи до проблеми гендерної рівності». Серед запрошених опинилися виконавчий директор Інституту релігійної свободи та ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ. Та і взагалі, ця подія викликала широкий резонанс і вкотре поставила під питання адекватність і доцільність існування комітету в тому вигляді, у якому він є зараз. На Facebook ми вже писали про ці моральні паніки, а докторка соціологічних наук Олена Стрельник розповіла, як захід дискредитував вітчизняну науку.  Ми звернулися до заступниці голови ГО Центр «Жіночі перспективи» Марти Чумало, аби й вона поділилася своїми враженнями.