20 травня, 2022

Впливові: Україна

Жінки-депутатки та посадовиці різних рівнів уже є, але часто про них пишуть у стилі «білявка/чиясь дружина стала губернатором», «депутатка виклала провокативні фото у соцмережі». Про досягнення жінок, їхні політичні погляди, та громадські цілі дізнатися доволі важко. Хто ж ці сучасні діячки, та що вони роблять? Про тих, хто є справжніми рольовими моделями жінок у політиці, і про те, як вони змінюють Україну від сільських рад до міністерських кабінетів, розповідають наші стажерки Олена Каньдя, Марина Ложкіна, Марія Карпець, Ірина Ладика.

Депутатка, котра знає як змінити країну
«Я готова терпіти усе те, що зараз влада зі мною робить. Хтось мусить бути першим. Але я знаю одне: тільки разом, спільно з чоловіками ми можемо зробити Україну успішною. Але для цього у владі жінок має бути порівну з чоловіками. А не 12% як зараз. Чоловіки ніколи не будуть відстоювати ті питання, які турбують жінок. А це охорона здоров'я, соціальний захист населення, питання материнства, людей похилого віку, осіб з інвалідністю і т.д. Не тому, що вони погані чи хороші. Чоловіки просто інші. У них зовсім інші пріоритети в житті.»1
«Нам потрібно мати принаймні 150 жінок у парламенті»
Два роки тому Іванні з колегами вдалося запровадити квотний принцип в Законі «Про місцеві вибори» на представництво в партійних списках 30% осіб однієї статі.
Перспективна депутатка
«Я можу говорити зараз як домогосподарка, але, насправді, я цим і займаюся. Коли я хотіла, щоб біля мого будинку було чисто — я вставала і замітала. І сьогодні, коли я хочу, щоб в моїй країні був порядок, я буду вставати і робити цю роботу, як би мені складно не було, скільки б не було перешкод. Намагаюся не звертати уваги ні на що і «дивитись на ріку життя», як говорив один східний філософ, завжди»i.
Історія реформаторки: творити школу, що не обтинає крила
«Нам потрібно перетворити школу в дивовижну подорож у невідоме».
На держслужбі 18 років: Ольга Посипанко відстоює інтереси селища Рудно
«Бореться за покращення екологічної ситуації у селищі Рудно».
Вольова та вимоглива державна, громадська діячка УРСР
«Вся моя діяльність на різних етапах зводилася не до розмов, а до конкретних дій».
Смілива реформаторка
«Люди теж повинні змінитися, одна лише поліція не доб'ється верховенства закону».
У політику треба йти свідомо і морально готовою
«Аби вирішити навіть не значну, проте актуальну проблему громади, потрібно докласти немало зусиль та часу».
Будівнича львівського інфопростору
«Правило журналістики – або бути першим, або бути іншим».
Перша жінка-заступниця голови Верховної Ради
«Я була за кордоном, але повернулася – набагато цікавіше зробити щось самому у своїй країні».