9 січня, 2025

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Освітній курс «Розгляд судами справ, пов’язаних з насильством в сім’ї».  Методичний посібник
Розгляд судами справ, пов’язаних з насильством в сім’ї» є освітнім курсом, який було розроблено для проведення занять з суддями судів загальної юрисдикції. Курс орієнтований на проблеми судової практики розгляду різних категорій справ, пов’язаних з насильством в сім’ї, але також буде корисним для проведення занять не лише для суддів, але й для адвокатів, інших категорій осіб, які беруть учать при розгляді судами справ, пов’язаних з насильством в сім’ї. 
Абетка рівності
«Абетка рівності» підготовлена до Дня гендерної грамотності, який проводиться 10 вересня 2007 року, в рамках Року гендерної рівності (Постанова Кабінету Міністрів України № 741 від 16.05.2007 р.) за спільної ініціативи Міністерства освіти і науки України, Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту за підтримки програми розвитку ООН в Україні 
Гендер і етнічність. Україна перед європейським вибором
Це видання підготовлено на основі дослідження, проведеного в межах виконання "Програми рівних можливостей", яку впроваджує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні. Дослідження здійснене громадською організацією "Київський інститут гендерних досліджень", керівник проекту Людмила Малес, кандидатка соціологічних наук.
Gender Mainstreaming in Practice: A Toolkit
How is gender mainstreaming relevant to the work that I am doing? Is it relevant for this region? Why should I do it? And, even if I understand its relevance, how am I supposed to implement it? What, concretely, do I need to do? These are questions commonly raised by practitioners engaged in public policy and development work, and these are the questions this toolkit addresses. 
Гендерна статистика для моніторингу досягнення рівності жінок і чоловіків
Брошура підготовлена за результатами дослідження реалізації в Україні заключних документів IV Всесвітньої конференції зі становища жінок в Пекіні Та Спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН “Жінки в 2000 році: рівність між чоловіками та жінками, розвиток і мир у IXX столітті”.
Гендерні ресурси українських мас-медіа: ціна і якість. Практичний посібник для журналістів та працівників ЗМІ
Посібник розрахований на журналістів, працівників засобів масової інформації, всіх, кого цікавлять питання гендернозбалансованого висвітлення різних аспектів суспільного життя. Включає рекомендації щодо матеріалів для друкованих ЗМІ, телебачення та радіо-ефірів. У додатках представлені глосарій, витяги з законодавчих актів, що стосуються гендерних питань та список рекомендованої літератури. 
Гендерні стереотипи та ставлення громадськості до гендерних проблем в українському суспільстві
У монографії представлено результати соціологічного дослідження гендерних стереотипів та гендерних проблем українського суспільства. Висвітлені експертні оцінки  розвитку засад гендерної політики в країні, результати опитування громадської думки щодо характеру гендерних відносин у різних сферах суспільного життя, а також результати контент-аналізу матеріалів у друкованих ЗМІ під гендерним кутом зору. Показані чинники, що впливають на гендерні стереотипи та ставлення до гендерної проблематики в сучасному українському суспільстві, а також особливості прояву гендерної асиметрії в різних соціальних сферах.
Ladies first: Феномен жіночого політичного лідерства в Україні
Книга присвячена дослідженню феномену жіночого політичного лідерства в Україні. Автори поєднали роздуми сучасних українських жінок-політиків, тих, хто намагався стати політичними діячами, та аналітичні розвідки з проблеми політичного лідерства, створивши таким чином оригінальне дослідження майже не вивченого феномену жіночого політичного лідерства в Україні.
Методологічні підходи щодо здійснення гендерно-правової експертизи національного законодавства України
У методичних рекомендаціях розглянуто підходи до здійснення експертизи чинних нормативно-правових актів на предмет дотримання в їхніх положеннях основ гендерної рівності: законів України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, “Про імміграцію”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про статус гірських населених пунктів”, “Про відпустки”, “Про військовий обов’язок і військову службу” тощо. Вміщено також загальні висновки та рекомендації щодо подальшого здійснення гендерно-правової експертизи законодавства України.
Методичні рекомендації щодо проведення гендерно-правових експертиз
Методичні рекомендації розроблено спільно Міністерством юстиції України та Програмою рівних можливостей ПРООН задля надання допомоги працівникам Міністерства юстиції України при проведенні гендерно-правової експертизи чинного законодавства та проектів нормативно-правових актів.  Розраховано для працівників інших органів виконавчої влади при розробці ними проектів нормативно-правових актів, що стосуються прав і свобод людини.