10 січня, 2025

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Навчальний посібник «Ми – різні, ми – рівні»
Головне завдання посібника – розвінчати стереотипні уявлення про ролі жінок і чоловіків у родині та суспільстві, сформувати світогляд учнів, вільний від гендерних упереджень і передсудів. Посібник зорієнтовано на використання сучасних педагогічних технологій, що передбачають взаємодію учнів як між собою, так і з учителями, батьками. Все це створює умови для подальшої демократизації навчально-виховного процесу, який базується на повазі до особистості кожної дитини.
ПРOОН УКРАЇНА: огляд та рекомендації щодо впровадження гендерних підходів
Рекомендації спрямовано на впровадження гендерних підходів у системі закладів ПРООН в Україні. Мають на меті забезпечити інформацією про досягнуті результати у цій сфері та вказати на наступні кроки у цьому напрямі. Матеріали є оглядом і водночас збірником чинних документів, які логічно доводять необхідність і важливість гендерних перетворень. 
Попередження і викорінення насильства щодо жінок. Українське законодавство
Пропоноване видання знайомить читача з системою правових норм чинного законодавства, спрямованих на запобігання та викорінення насильства щодо жінки в Україні. Такі норми містяться у багатьох юридичних актах, частина яких подана в даній збірці. Знання їх дасть юридичний інструментарій для досягнення реальної рівноправності жінки і чоловіка в Україні, що є однією з умов демократії, складником якої є гендерна демократія. 
Проблема гендерного паритету в органах внутрішніх справ України. Соціальний аналіз проблеми
Дослідження присвячене питанню вивчення думок та досвіду працівників органів внутрішніх справ (слідство, підрозділи кримінальної міліції, підрозділи кадрового забезпечення) щодо дотримання гендерної рівності в ОВС, щодо наявності проявів дискримінації працівників-жінок в ході їхньої оперативно-службової діяльності за ознаками статі. За результатами проведеного дослідження подано оцінку розповсюдженості дискримінаційних проявів в органах внутрішніх справ та запропоновано потенційні механізми їх стримування та запобігання.
Річниця ухвалення Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»: реалії застосування, проблеми, перспективи. Матеріали круглого столу 21 вересня 2006 року
21 вересня 2006 року в м. Києві Комітетом з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин за підтримки Програми розвитку ООН та Програми сприяння парламенту України Університету Індіани було проведено круглий стіл «Річниця ухвалення Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»: реалії застосування, проблеми, перспективи». Дана збірка містить виступи учасників круглого столу та рекомендації, висловлені під час обговорення запропонованої теми.
Рівність заради демократії. Інформаційний бюлетень з актуальних питань гендерних перетворень в Україні
Матеріали бюлетеню зосередженні на таких темах, як гендерне представництво на всіх рівнях прийняття рішень та у політичних партіях; особливості економічних відносин, а саме нерівність в оплаті праці, проблеми зайнятості; прояви гендерного насильства; стереотипи суспільної свідомості: відображення у ЗМІ та рекламі; гендерні проблеми демографії, освіти та виховання.
Сексуальна / текстуальна політика: феміністична літературна теорія
Книжка про те, що відрізняє жіноче письмо від чоловічого, як може жінка навчитися писати про свій досвід, чи може вона писати про нього мовою чоловіків.
Антологія гендерної теорії (частина 2)
До антології додано раніше тексти, які раніше не публікувалися російською мовою. Це  роботи класиків феміністської теорії і гендерних досліджень - Анджели Девіс, Ненсі Чодороу, Джудіт Батлер, Терези де Лауретіс, Гейл Рубін та ін. Пропонована увазі читача добірка текстів дозволяє отримати досить повне уявлення про еволюцію, теоретичні й соціальні витоки, основні напрямки гендерних досліджень на Заході. Спектр порушених тем охоплює найрізноманітніші області гуманітарного та соціального знання - від філософії і соціології до кінотеорії і культурної антропології.
Антологія гендерної теорії (частина 1)
До антології включені раніше тексти, які раніше не публікувалися російською мовою. Це  роботи класиків феміністської теорії і гендерних досліджень - Анджели Девіс, Ненсі Чодороу, Джудіт Батлер, Терези де Лауретіс, Гейл Рубін та ін. Пропонована увазі читача добірка текстів дозволяє отримати досить повне уявлення про еволюцію, теоретичні й соціальні витоки, основні напрямки гендерних досліджень на Заході. Спектр порушених тем охоплює найрізноманітніші області гуманітарного та соціального знання - від філософії і соціології до кінотеорії і культурної антропології.
Был ли гендер в СССР?
Кеті Чухров в своїй доповіді виступає проти стереотипного погляду на проблему «гендер і соціалізм».