13 травня, 2025

Автор(к)и

о
Світлана Одинець
кандидатка історичних наук, молодша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України, свого часу - професійна журналістка львівських та всеукраїнських медій, блогерка. Наукові інтереси охоплюють сучасну українську жіночу міграцію до країн ЄС, становлення суб’єктності та прояви агентності в міграційних траєкторіях жінок. Редакторка і засновниця кількох спеціалізованих сайтів у з міграційної тематики. Живе і працює у Львові.
Світлана Оксамитна
Докторка соціологічних наук, професорка кафедри соціології, деканка факультету соціальних наук і соціальних технологій Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА), наукова співробітниця відділу соціальних структур Інституту соціології академії наук України.
Анна Оксютович

Cоціальна працівниця, дослідниця, координаторка Young Christian Workers Ukraine, співзасновиця Феміністичної майстерні. Займається дослідження умов праці і життя молоді у складних життєвих ситуаціях, курує освітні програми для молоді

кандидатка історичних наук
Оксана Осмоловська

Закінчила НаУКМА (магістерка, спеціальність «Історія, теорія літератури та компаративістика»). Перекладачка, поетка, журналістка. Цікавиться правами жінок та ЛГБТ і за можливости бореться за них.

п
Оксана Павленко
Головний редактор та засновниця видання The Devochki
Дарія Павловська

IT-фахівчиня й маркетологиня.

Марина Палій

Студентка соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», феміністка, активістка. 

Анастасія Пастушок

Магістерка з гендерних студій Університету Люм’єрів Ліон ІІ (Ліон, Франція).

Ганнуся Перепілка

Комунікаційна асистентка Програми EGAP Фонду Східна Європа.

Андреа Пето

Докторка Угорської Академії наук, історикиня та гендерна дослідниця.

Валентина Петрова

Феміністка, художниця, працює в жанрах цифрового мистецтва (живопис і графіка), відеоарту, театрально-перформативних практик. Одна з важливих для художниці тем — подолання патріархальних репрезентацій жіночого тіла та пошук нових форм його саморепрезентації. Також темами її творчості є праця, бідність, насильство.

Анна Петрученя
Дослідниця, викладачка, авторка статей про гендерну рівність.
Ольга Плахотнік

Дослідниця у філософських і соціологічних напрямах феміністичних і квір-студій. Кандидатка філософських наук, доцентка. Докторантка Відкритого університету у Великій Британії, старша наукова співробітниця ГО «Центр культурно-антропологічних студій» (Київ). Редакторка журналу «Критика феміністична: східноєвропейський журнал феміністичних і квір-студій». Співредакторка і співавторка підручника «Ґендер для медій» («Критика», 2013, 2014, 2017).

Анна Повх

Читачка у вічному пошуку хорошої літератури, феміністка, студентка-журналістка.

Оксана Покальчук

Експертка, директорка Amnesty International Ukraine.

Вікторія Поліщук

Медіаторка, членкиня Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем». Голова Комітету з трудового права НААУ, членкиня Комітету з питань медіації НААУ, членкиня Комітету з питань гендерної політики НААУ.

Марія Полтораченко

2006 -2012 рр навчання та робота в Україні; 2013 - 2016 рр навчання та робота за кордоном в Польщі в міжнародних командах з Польщі, Іспанії, Австрії над житловими та громадськими проектами різного масштабу; 2017 - 2020 рр робота, волонтерство, самозайнятість та партисипативні проекти в Україні.

Активістка 2018 - 2020 рр, одна з ініціаторів та рушійна сила громадянського руху протидії розповсюдження та нормалізації ультраправої агресії "Обійдемось без дружинників", авторка просвітницького медіа-проекту присвяченого сексуальним домаганням на робочому місці За_робив, статті та заходи на феміністичну тематику.

Ольга Полякова
Виконавча директорка організації Gender Stream, активно займається адвокацією прав ЛГБТКІ+ спільноти в Україні. Має значний досвід у сфері прав людини, зокрема в роботі з державними інституціями, політиками та міжнародними партнерами. Її діяльність включає співпрацю з кабміном , адвокацію законопроєктів для криміналізації злочинів на ґрунті ненависті та участь у програмах, які впливають на політичні рішення. Ольга також активно залучає інституції до роботи над забезпеченням безпеки та рівних прав, особливо в умовах війни.
Юлія Попова
Магістерка наук з інтегрованого урбанізму і сталого дизайну (Університет Штутгарта, Німеччина). Займається міською антропологією й етнографією. Координує міські дослідження в урбаністичній лабораторії MetaLab в Івано-Франківську. Народилася в Ялті, закінчила школу в Києві, жила в Естонії й Німеччині.
Оксана Потапова

Активістка у сфері прав жінок та миробудування, тренерка й фасилітаторка, практикиня партисипативних методів дослідження.

Максим Потапович
Максим Потапович, адвокаційний менеджер з питань євроінтеграції Центру прав людини ZMINA, ЛГБТ+ активіст, правозахисник.
Нина Потарская

Участница оргкомитета 8 марта,  с 2016 года - Национальная координаторка по Украине в Международной женской лиге за мир и свободу (Женева). В рамках своей работы я мониторю потребности и проблемы в реализации прав женщин, живущих в зоне конфликта, гендерно чувствительной медиацией, готовлю доклады о правах женщин в рамках CEDAW, CESCR, Универсального периодического обзора и других.

Марта Приріз

Працює з підлітками і дорослими

Вероніка Пугач

Інтерсекційна феміністка з філософською освітою, аспірантка кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Досліджує феміністичну історію філософії і цікавиться українським фемінізмом

р
Едвард Різ

Квір, координатор комунікацій ГО «КиївПрайд», блогер, ментор з тем трансгендерности і небінарности.

Дмитро Різниченко

Правозахисник, колишній член ультра-правого угрупування. Ветеран війни з Росією.

Наталія Радушинська

Голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Житомирської области, заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Житомирській області. Членкиня Асоціації жінок-юристок «ЮрФем».

Яна Радченко

Редакторка стрічки новин та журналістка у правозахисному виданні "ZMINA". Працює з темою прав людини, а також пише про злочини на ґрунті ненависті, дискримінацію та мову ворожнечі. ЛГБТ-активістка та феміністка. 

Дафна Рачок
магістр критичних гендерних досліджень (Центральноєвропейський університет) та антропології (Університет Альберти). Коло зацікавлень: антропологія сексуальності, етнографії пост/соціалізму, антропологія неформальності, наукова фантастика, штучні мови.
Дафна Рачок

Магистр критических гендерных исследований (Центрально-Европейский Университет) и антропологии (Университет Альберты). Круг интересов: антропология сексуальности, этнографии пост/социализма, антропология неформальности, научная фантастика, искусственные языки.

Христина Рибачок

Міжнародна координаторка мережі «Бенквоч» (CEE Bankwatch), членкиня Асоціації «Професійний уряд». Випускниця Києво-Могилянської академії і Центральноєвропейського університету (Угорщина).

Антоніна Рибка
Студентка, адмінка ресурсу "Гендер в деталях". 
Юлія Рибчинська

Я Юлія, мені 21 рік, працюю телекореспонденткою, у вільний від роботи час займаюся гумором.

Анна Римаренко

Психологиня, бодіпозитивна активістка і блогерка.

Мар'яна Рубчак
Фахівчиня з історії західноєвропейських і слов’янських народів, дослідниця феміністичного руху та гендерної проблематики у Східній Європі. Професорка історії Вальпараїського університету[1] (Індіана, США).
Тетяна Рябова

Докторка соціологічних наук, кандидатка історичних наук, професорка Російського державного педагогічного університету ім. А.І. Герцена (Санкт-Петербург). Співкоординаторка дослідницького комітету з гендерних досліджень Російської асоціації політичної науки, член наукової ради РАПН.

Анастасія Рябчук

Кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології НаУКМА.

с
Анна Саєнко

Експертка у сфері захисту прав людей, Координаторка проектів  МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», Членкиня Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем».

Катерина Савченко

Комунікаційна менеджерка ГО «Клуб підтримки вагітності та материнства “Лада”». Займається комунікаціями, smm, таргетом і навіть ботами — і все це в громадському секторі.

Івана Самойленко

Вивчає психологію в Києво-Могилянської академії. Авторка книжки «Війна з їжею».

Тетяна Саніна

Сімейна медіаторка, дослідниця неформальних освітніх перспектив, голова ГО Ресурсний центр для дітей і підлітків «Чародім», магістр соціології, авторка курсу «Соціологія дитинства», викладачка кафедри соціології НаУКМА.

Яна Сасіна

Психоаналітична психотерапевтка, журналістка. Сфера наукових інтересів — феміністичний психоаналіз, сексуальність, психоаналіз материнства, гендерні аспекти в психотерапії.

Кандидат юридичних наук