17 січня, 2025

Тілесності

Дім, який завжди зі мною. Бодіпозитив у часи війни
Наснажливе есе про те, чому турбота і повага до свого тіла в часі війни важливі як ніколи.
Шкільні конкурси краси: можливості чи обмеження?
Навіщо в школах проводять конкурси краси? Що це дає молодим дівчатам — закріплення гендерних стереотипів чи можливості для самореалізації? Чи одне й інше? Зрештою, чи не краще привчати дівчат до самоповаги, здорового прийняття себе, любови до власного тіла та до солідарности з іншими дівчатами, а не до змагання з ними, особливо в ситуаціях, коли об’єктивна й чесна перемога апріорі неможлива?
Я — не така!
«Я не така, як усі інші жінки». Ця фраза — вияв внутрішньої мізогінії, а та, своєю чергою, — наслідок патріархального бачення всього жіночого як менш значущого. У яких випадках присвоєння гіперфемінности може бути політичним жестом і чому нам пора перестати оцінювати жінок «чоловічим поглядом»?
Як одноразові засоби для менструації впливають на планету і що з цим можна зробити?
Одноразові засоби для менструації шкодять екології, але чи варто шельмувати за це жінок? Як розвивався ринок засобів для фізіологічного процесу, про який не прийнято говорити? Менструальна чаша, менструальні трусики і багаторазові прокладки - насправді, не новинки на ринку. Однак популярнішими ці засоби стають саме зараз.
Чи існує секс у плюс-сайзі?
Чи секс лише для худих? Може здатися, що це дуже дивне твердження. Та якщо почитати в інтернеті обговорення Кілі Шей Сміт, «недостатньо стрункої» дружини Пірса Броснана, виявиться, що чимало людей справді так думають і нав’язують свої упередження іншим. Як навчитися любити себе у своєму тілі і насолоджуватися ним та яких помилок варто уникати на цьому шляху, розповідає авторка анонімного телеграм-каналу «Ці блядські історії».
Товсті жінки зрікаються бодіпозитиву: дві історії (не)успіху
У 2017 році світ побачили дві автобіографії — Ешлі Ґрем та Роксани Ґей, які по-різному розповідають про досвід життя у великому тілі. Що нині найактуальніше — бодіпозитив, бодінейтральність, чи комерціалізація і фетишизація тіла? Розібратися допомагає рецензія Ганни Улюри.
«Війна з їжею» — психологічна книжка про стосунки з тілом
Науково-популярна книжка «Війна з їжею» починалася як щоденник, який авторка писала під час відновлення від анорексії, а згодом переросла в підручник із самодопомоги, що його авторка доповнила вже як психологиня і консультантка з дієтології.
Утопія без назви (у якій мова про секс, технології і нормалізацію геніталій)
Давня мрія феміністок — розділити секс і репродукцію. Якщо люди відтворюватимуться не в жіночих матках, як це змінить ставлення до жіночого тіла і сексуальности? Як ми сприйматимемо секс, які соціальні ритуали наростуть навколо нього? Фантазує антропологиня Дафна Рачок.
Коли твоє тіло тобі не належить
«Моє тіло належить тільки мені. З усіма його формами, розтяжками, родимками, зморшками, недоліками, внутрішніми органами, скелетом і м’язами. Воно гарне, воно сильне, воно неймовірне. Я дуже, дуже хочу навчитися любити його за те, що воно в мене є», — каже авторка. Адже досі жіноче тіло належало кому завгодно, лише не самим жінкам. У феміністичній утопії все буде зовсім інакше.
Не народися вродливою, а... навчися любити себе
Коли ти висока, але для модельного бізнесу занадто товста, а для батьків занадто худа, життя перетворюється на пекло. Як перестати підганяти себе під стандарти і замінити «бути красивою» на «бути щасливою» — авторка розповідає про власний досвід.