26 квітня, 2024

Рецензії

Феміністичний маніфест Чимаманди Нґозі Адічі
Книжка африканської авторки про жіночі питання, важливі в будь-якому куточку планети.
160 сторінок несправедливости
Книжка сучасної корейської авторки, заснована на її досвіді. Головна героїня Кім Джійон — звичайна жінка, яка щодня переживає несправедливість тому, що вона жінка. У школах, університетах, родині, на роботі в Південній Кореї у жінок менше прав і можливостей через застарілі патріархальні суспільні установки, які жахливо тиснуть. Жінки, як Кім, змушені відмовлятися від мрій і амбіцій через цей тиск.
Феміністки ще й як носять рожеве!
Збірка есеїв різних жінок про те, щó для них фемінізм і чим вони хотіли б поділитися. Книжка проти безглуздих стереотипів, але за любов і повагу до себе. Про те, якими різними бувають феміністки і чому варто гордо, а не з острахом називатися цим словом.
Концентрат болю в книжці «Ніби мене нема(є)»
Книжка Славенки Дракуліч — про болісні травми війни і сексуальні тортури, завдані жінкам якихось тридцять років тому.
«Підліткам про головне»: чому книжка викликала скандал, або Про необхідність сексуальної освіти в школі
Судити книжку за скандалами у фейсбуці неправильно. Наталія Бушовська прочитала «Підліткам про головне» видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», щоб самій скласти враження, наскільки вона корисна чи шкідлива. То що в книжці цінного, а що і чому варто змінити?
Товсті жінки зрікаються бодіпозитиву: дві історії (не)успіху
У 2017 році світ побачили дві автобіографії — Ешлі Ґрем та Роксани Ґей, які по-різному розповідають про досвід життя у великому тілі. Що нині найактуальніше — бодіпозитив, бодінейтральність, чи комерціалізація і фетишизація тіла? Розібратися допомагає рецензія Ганни Улюри.
«За спиною» Гаськи Шиян — феміністична критика роману та його рецензій
«За спиною» Гаськи Шиян — новий етап в українській феміністичній літературі чи лише розповідь про емансиповану жінку? Що свідчить цей роман про українське суспільство і які секрети оприявнюють відгуки на нього?
«Війна з їжею» — психологічна книжка про стосунки з тілом
Науково-популярна книжка «Війна з їжею» починалася як щоденник, який авторка писала під час відновлення від анорексії, а згодом переросла в підручник із самодопомоги, що його авторка доповнила вже як психологиня і консультантка з дієтології.
Кайдани Кайдашів: розірвати чи змиритися?
Український серіал, за який не соромно, та ще й заснований на класиці української літератури. Нечувано, – подумаєте ви. А от – і правда! Сенсація 2020 року – «Спіймати Кайдаша» – справді особливий. Які причини карколомної популярності серіалу? Чому його слід подивитися, щоб зрозуміти глибше традиційну культуру? Зв’язок сучасних Кайдашів і їхніх літературних прототипів – що змінили й навіщо? Які остаточні аргументи любителям традиційних цінностей не закликати це лихо в сучасне життя?  Чому село не таке шляхетне, як декому думається? Відповіді – шукайте в статті. 
5 справді смішних серіалів на Netflix для феміністок і не тільки
Боротьба за соціальну справедливість забирає чимало сил, і часто хочеться просто розслабитися, відпочити й посміятися. У цій підбірці я підготувала для вас невеличкі веселі серіали, які допоможуть посміятися і при цьому цілком відповідатимуть вашим цінностям. І нехай вас не лякає, що в багатьох сюжетах розкриваються різні соціальні проблеми. Де є місце сльозам, має бути місце і сміху! Бонус: їх можна подивитися за вихідні. Або принаймні за довгі вихідні.