У столиці Кенії завершився глобальний саміт з питань народонаселення і розвитку ICPD25, на якому 170 країн взяли на себе сміливі зобов'язання щодо перетворення світу шляхом припинення материнської смертності, незадоволеної потреби в плануванні сім'ї та насильства стосовно жінок та шкідливих практик щодо жінок та дівчат до 2030 року.
Цього тижня розпочинається міжнародна акція "16 днів проти гендерно зумовленого насильства". З цієї нагоди у Києві, Полтаві та Львові відбудуться різноманітні заходи на гендерну тематику.
Цього тижня дискусії, кінопокази, презентації у Києві, Львові та Івано-Франківську!
Допис Уляни Супрун про «віктимний наратив», у якому вона порушила питання харасменту й насильства щодо жінок, при цьому закликаючи самих жінок «не бути жертвами» і навчитися прийомам самооборони, викликав цілу хвилю обговорень й обурення.
21 листопада, 16:00 - 18:00, Creative Women Space
CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» за підтримки компанії SAP оголошують відкриття нової менторської програми #ДівчатаSTEM 2019-2020 рр. для дівчат 14-24 років.
Цього тижня у Києві презентація виставки «СФУЖО-70», дискусія «Жіноче обличчя військової звитяги», RIZNA light: старт жіночого проекту, у Львові лекція-виступ на тему «Відкрити очі: секс робота в Україні», перегляд шоу “Baby Cobra” у Феміністичній майстерні, у Харкові тренінг з розвитку бізнесу, а в Херсоні відбудеться презентація книжки «Чому в українському мистецтві є великі художниці».
Цього тижня практикум перекладу з Мартою Госовською у Creative Women Space, дискусія про рожево-блакитне споживання у Феміністичній майстерні, захід на тему жіночого волонтерства, презентація книги "Гендерна оптика" у Харкові та старт проекту Rizna!
Запрошуємо до кінолекторію «КУЛЬТУРФІЛЬМ. ВУФКУ. Lost&Found» - у листопаді відбудеться чотири лекції міжнародно визнаних дослідників кіно та покази фільмів 1920-х в Музей кіно: Виставка ВУФКУ. Lost & Found. Перший захід уже 2 листопада — фільм «ЖІНЦІ ПРО ЖІНКУ» — режисерська робота заслуженої діячки мистецтв УССР Ївги Григорович.
4—11 жовтня у Вікіпедії проходив марафон зі створення та покращення статей про видатних українок за мотивами книг «Це зробила вона» та «Це теж зробила вона». Адже в українській Вікіпедії, жінки представлені значно менше, ніж чоловіки. У результаті марафону в українській Вікіпедії було створено 140 статей і поліпшено близько 40.
Цього тижня у Києві лекція-презентація збірки «Урбанізм і Фемінізм» , 19-та річниця прийняття Резолюції РБ ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», науково-практична конференція «Проблеми та перспективи сексуальної освіти в Україні» та семінар з самооборони в Харкові!