Жінкам, які лише останні сто років працюють на рівних із чоловіками, потрібна допомога. Поєднання професійних і сімейних ролей породжує чимало питань: як устигнути все, як долати стереотипи, як отримувати гідну оплату й оцінку своєї праці? Досвідчені професійні жінки щедро діляться досвідом і порадами у своїх відвертих виступах на TED Talk.
Шерил Сендберґ, «Чому в нас замало жінок-лідерок»
Хоча у жінок нашого покоління набагато більше можливостей, ніж раніше, на керівних посадах нас досі надзвичайно мало. Уже знайома нам з розділу про книжки Шерил Сендберґ, операційна директорка «Фейсбуку», розмірковує, що ми можемо зробити, щоб більше жінок успішно будували кар’єру — ми як окремі люди, а не як суспільство загалом. Сендберґ зосереджується на трьох (не)простих правилах: сідайте за стіл, переконайтеся, що ваш партнер — справді партнер, і не йдіть, перш ніж піти. Цікаві практичні речі, які перегукуються з книжкою, цілком підійдуть, щоб зрозуміти, чи хочете ви читати більше.
15 хвилин; аудіо: англійська; субтитри: українська
Сьюзен Колантуоно, «Кар’єрні поради, які ви, ймовірно, не чули»
Генеральна директорка і засновниця консалтингової фірми для жінок «Leading Women» зосереджується на тих аспектах лідерства, які зазвичай чомусь оминають у стандартних порадах. Вона називає три компоненти, що вирізняють успішних працівників, котрі роблять кар’єру, — розуміння власного потенціалу, розуміння потенціалу інших та здатність досягати надзвичайних результатів і підтримувати їх. Проте один із них «важить» більше за інших. Можете спробувати здогадатися який, а можете одразу переглянути, що про це говорить Сьюзен.
14 хвилин; аудіо: англійська; субтитри: українська
Лейла Хотейт, «Три уроки успіху від арабської підприємиці»
Експертка з HR і освіти Бостонської консалтингової групи ділиться своїм досвідом успіху в східному світі, де жінкам часто не вистачає взірців успіху, які їх надихали б. «Західні жінки обожнюють давати нам, бідним пригніченим арабкам, поради, але вони живуть в іншому світі. Арабки мого покоління мусили стати власними рольовими моделями», — пояснює Лейла Хотейт і дає три оригінальні, трохи кумедні поради. Перетворіть їхнє лайно на паливо для себе. Будьте щасливими — людей це бісить. Об’єднуйтесь, а не конкуруйте. Детальніше — у відео.
14 хвилин; аудіо: англійська; субтитри: українська
Кейсі Браун, «Знай, чого ти варта, і проси про це»
Знайома багатьом ситуація: коли виявляється, що в компанії чи організації чоловіки за ту саму роботу отримують таки більше, ніж жінки, керівництво розводить руками й каже: «На моє виправдання, ти не просила більше». Нам часто важко донести до себе самих, що наша робота варта хорошої оплати. І саме тому варто подивитися промову Кейсі Браун, консультантки з ціноутворення. За допомогою цілком практичних прикладів вона пояснює, як ми самі недооцінюємо себе як фахівчинь і що з цим робити. «Ніхто не платитиме вам те, чого ви варті. Вам платитимуть стільки, скільки ви варті на їхню думку, але цю думку контролюєте ви».
9 хвилин; аудіо: англійська; субтитри: українська
Анна-Марі Слотер, «Чи можемо ми мати все?»
Коли ми говоримо заяложені фрази про поєднання «кар’єри і родини» чи то «роботи й материнства», ми часто зосереджуємося на тому, щó може чи не може зробити жінка для того, щоб досягти успіху в обох сферах, наче вони взаємозаперечні. А Енн-Марі Слотер, експертка з публічної політики, повертає розмову до чоловіків. Уже нікого не дивують жінки, котрі будують кар’єру, каже вона, але чоловік, який займається хатнім господарством, практично закладає свою честь і гідність. То чи не варто почати з того, щоб виховувати в чоловіках думку, що домашні й родинні обов’язки спільні і це нормально?
17 хвилин; аудіо: англійська; субтитри: російська
Джерело фото: TED