22 грудня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Трансактивізм
Про що і для кого рух за права трансгендерних людей.
Трансгендери у законодавстві країн світу
Де так як живеться транслюдям?
Трансгендерність і права людини: міжнародні стандарти та механізми
Які міжнародні стандарти та механізми захищають права трансгендерних людей?
Поширеність трансгендерности
Скільки на планеті трансгендерних людей?
Голоси жінок у створенні нового міста
12 вересня 2020 року Україна приєдналася до «Партнерства Біарриц» — міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх, і як учасниця партнерства взяла на себе зобов’язання, зокрема у сфері запобігання насильству та в розвитку безбар’єрного публічного простору. Подія непересічна, адже українським містам ще є куди рухатися в плані створення безпечного і комфортного міського середовища для всіх груп, зокрема для жінок. Гостро стоять питання доступности міста для сімей із малятами, безпеки від домагань на вулицях і в громадському транспорті.
Причини трансгендерности
Вроджені і набуті причини трансгендерности — наскільки важливими вони є?
Український фемінізм та націоналізм в умовах Холодної війни (1946–1991)
Друга світова війна — трагічний злам і для фемінізму, і для націоналізму в Україні. У 1940-х роках організований фемрух на теренах України, по суті, остаточно припинив свою діяльність. Націоналізм майже зник із середини 1950-х років. Проте на еміграції і феміністичний, і націоналістичний рухи існували й далі, до того ж зазнавши помітних трансформацій і почавши несподівано зближуватися. Що ж відбулося в незалежній Україні і чому нині ці рухи антагоністичні?
Друга світова війна та участь жінок в українському націоналістичному підпіллі
Проблема участи українського жіноцтва в лавах ОУН та Української Повстанської Армії у 1939–1954 роках непроста. З одного боку, дослідники і дослідниці підкреслюють, що жінок у націоналістичному підпіллі було багато. Проте що це значить і яка роль відводилася жінкам в ОУН–УПА?
Фемінізм та інтегральний націоналізм у Західній Україні в 1921–1939 роках
1930-ті роки — час ідеологічних конфліктів між українськими інтегральними націоналістами (Організація українських націоналістів) та українськими феміністками (Союз українок).
Фемінізм, націоналізм і Українська революція 1917–1921 років
Величезним вибухом як національного, так і жіночого пробудження в Україні стала Українська революція 1917–1921 років. Чи було місце жіночій емансипації в ті буремні часи?