16 липня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Культура згоди vs. культура зґвалтування — у чому різниця?
Що відрізняє культуру згоди від культури зґвалтування і чому це важливо.
Жінки в кримськотатарському суспільстві: період Кримського ханства
В українській культурі складено чимало міфів про кримськотатарських жінок. Час дізнатися факти.
«Вибір лікаря». Фрагмент із книжки «Матера вам не наймичка, або Чому діти це — прекрасно...» Каті Бльостки
Ця книжка про реальне, живе, неідеальне материнство. Про матеру, яка через призму гумору та самоіронії, використовуючи легку дозу елегантних матюків, намагається день перестоять і ніч передержатись. Від тесту на вагітність до баталій у садочку. Про перші купання, зуби, соплі й незручні запитання. 
«Чи можна дівчатам-підліткам користуватися тампонами?». Фрагмент із книжки «Без маячні про перші місячні» Юлія Ярмоленко
Як зрозуміти, що скоро почнуться місячні, яку білизну обрати й чим користуватися – прокладками, тампонами чи, може, чашами? Як сказати про це мамі та як говорити про менструацію з татом? Навіщо менструація взагалі потрібна і чи справді буде боляче?
Наративи про ЛГБТ+ спільноту в українській політиці
Політичні партії, які ввійшли до складу ВРУ ІХ скликання, декларативно поділяють ліберально-демократичні цінності. Проте позиції і законотворчі ініціативи їхніх окремих представників/-иць можуть не збігатися з офіційно задекларованими, а захист і адвокація прав ЛГБТ+ спільноти далеко не завжди пріоритетний напрям діяльности.
Агентка змін: чого ми можемо навчитися в Мілени Рудницької?
Фемінізм і патріотизм — інгредієнти політичного успіху Мілени Рудницької
Дарина Дмитрієвська про те, як бути ЛГБТ+ дружньою лікар_кою та на що звернути увагу при пошуку дружнього лікар_я для себе
Дарина Дмитрієвська – сімейна лікарка та громадська активістка. Виступає за права ЛГБТ+спільноти. Працювала з темами трансгендерного переходу, брала участь у розробці інтерактивної карти ЛГБТ+френдлі лікар_ів, є активДарина Дмитрієвська — сімейна лікарка і громадська активістка. Виступає за права ЛГБТ+ спільноти. Працювала з темами трансгендерного переходу, брала участь у розробці інтерактивної карти ЛГБТ+ дружніх лікар_ів, активна союзниця ЛГБТ+ спільноти.ною союзницею ЛГБТ+спільноти.
Петро Жеруха про шлях від музиканта до військовослужбовця, про гомофобію в армії та про те, як зробити камінгаут перед по_братимами
Петро Жеруха — військовослужбовець сухопутних військ ЗСУ, автор петиції «За реєстровані партнерства для одностатевих і різностатевих пар, на підтримку законопроєкту № 9103 “Про інститут реєстрованих партнерств”».