18 вересня, 2024

Автор(к)и

л
Ірина Ладика

Студентка факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Журналістка-фрілансерка, пише для Щоденної всеукраїнської газети "День", інформаційної агенції "ZIK" та сайту "Studway".

Ірина Лазо

Акушерство в моєму баченні вимагає не тільки медичної освіти, а ще й великого інтересу до світу жінки й народження та любові. Тож я не зупиняюся відкривати для себе нові грані цієї «науки», вивчаю перинатальну психологію й психотерапію, сексологію, грудне вигодовування, готую жінок до пологів і материнства. А ще дуже прагну, щоб жінки усвідомлювали, що материнство може бути зовсім різним, але однаково красивим у кожному випадку.

Катерина Левченко
Українська правозахисниця і політикиня. Народна депутатка України 5-го скликання. Докторка юридичних наук, кандидатка філософських наук, доцентка. Президентка Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда — Україна»
Роман Лексіков

Аналітик Центру соціології права та кримінології та член American Society of Criminology. Випускник (магістр) Альбертського університету. Цікавлюся проблемами на перетині гендеру, сексуальності, насильства та кримінального покарання. 

Анна Лигіна

Феміністка, авторка художніх оповідань, студентка НаУКМА

Яна Лис (Лишка)

Старша наукова співробітниця Волинського краєзнавчого музею. Координаторка ГО «Інсайт» у Луцьку. Дослідниця новітньої історії України, а також історії фемінізму та ЛГБТ+ спільноти.

Марина Ложкіна

За спеціальністю журналістка, працює в галузі PR, громадська активістка, членкиня НСОУ “ПЛАСТ”. Цікавиться політикою та розвитком рідного міста Шепетівка.

Марина Лук’янова

Авторка проєктів, громадська діячка.

м
Дарина Мізіна
студентка Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, авторка статей про сексуальну освіту
Кейт Міллет
Американська феміністична авторка, активістка, художниця. К. Міллет стала відомою в усьому світі завдяки своїй новаторській книзі "Сексуальна політика", виданій у 1970 році. The New York Times назвав цю роботу "Біблією звільнення жінок".
Заріна Маєвська

Офіцерка поліції, правозахисниця. Членкиня Асоціації жінок-юристок України.

Марія Маєрчик

Дослідниця у сфері етнології, генеалогії знань та історії ідей, квір- і феміністичних студій, перекладачка і публіцистка. Кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України, доцентка Національного університету «Києво-Могилянська академія». Редакторка журналу «Критика феміністична: східноєвропейський журнал феміністичних і квір-студій».

Катерина Макаревська

Авторка текстів на теми спорту й рівності, феміністка, філологиня, випускниця Києво-Могилянської академії.

Викладачка Київського національного університету імені Тараса Шевченка, докторка соціологічних наук, доцентка.

Наталія Малиновська

кандидатка політичних наук, старша викладачка кафедри політології та національної безпеки Національного університету «Острозька академія», директорка Центру соціальних досліджень Національного університету «Острозька академія». Дослідницькі інтереси: політика і релігія у міжнародних відносинах, політика та іслам, зовнішня політика, політика Франції та країн Близького Сходу; вибори та виборчі системи. Останні проекти: координаторка Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада: право вибору» у м. Рівне від ВГО Інститут «Республіка». Випускниця програми «Відкритий світ». Учасниця програми «Аналіз політики: від теорії до дії» Київської Школи Економіки. Учасниця VІІ Міжнародної молодіжної літньої школи ісламознавства «Іслам та соціальний розвиток: історія та сучасність».

Юлія Мартова

Студентка магістерської програми «Право» Національного університету «Києво-Могилянська академія». Юристка, феміністка та оптимістка.

Олег Марущенко

Кандидат соціологічних наук, директор, експерт і тренер Гендерного інформаційно-аналітичного центру «КРОНА», доцент кафедри філософії Харківського національного медичного університету.

Співавтор і співредактор посібника «У пошуках гендерного виховання» (2013), співавтор посібника «Гендерні шкільні історії» (2012), співавтор аналітичного звіту «Діти і папери: як досягти балансу у школі? Результати дослідження з дебюрократизації шкільної діяльності в рамках спільної ініціативи руху Edcamp Ukraine і Міністерства освіти і науки України» (2017).

Член Робочої групи при Міністерстві освіти і науки України з питань політики гендерної рівності та протидії дискримінації у сфері освіти.

Тамара Марценюк

Тамара Марценюк – кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Києво-Могилянської академії, гостьова дослідниця низки міжнародних програм, зокрема,  програми ім. Фулбрайта у Колумбійському університеті (США, 2017-2018). Авторка більше 100 наукових праць (у міжнародних і українських фахових виданнях), низки публіцистичних статей, розділів підручників і книг, зокрема «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» (2017), «Чому не варто боятися фемінізму» (2018), «Захисники галактики: влада і криза в чоловічому світі» (2020). Викладає на кафедрі соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» з 2004 року. Близько 20 років займається дослідженнями на гендерну тематику. Сфера наукових інтересів – соціальна структура суспільства і гендерні відносини, гендер і політика, різноманітні форми жіночого активізму (у період від ЄвроМайдану 2013-2014 років до повномасштабного вторгнення) тощо. 

Має популярний онлайн курс на платформі «Прометеус» «Жінки і чоловіки: гендер для всіх». Поділяє ідею публічної соціології – науки і досліджень заради суспільних змін, тому постійно залучена у різноманітні міжнародні дослідницькі або викладацькі проекти. Із 2015 року разом із дослідницькою командою провела серію із пʼяти соціологічних досліджень «Невидимий батальйон» про становище жінок у Збройних силах України. У 2023 році за внесок у дослідження на тематику фемінізму і гендерної нерівності отримала міжнародну нагороду ім. Емми Голдман.

Марина Марченко

Співзасновниця і голова ГО «Клуб підтримки вагітности та материнства “Лада”». Дивиться на материнство крізь фем-оптику. Реалізує проєкти, мета яких — створити умови й можливості для жінки бути в ресурсі на шляху материнства.

Володимир Маслійчук
Кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. Михайла Грушевського НАН України.
Ляна Матвієнко

Книголюбка. Інтереси: фемінізм, гендерна рівність, сучасне мистецтво.

Ксенія Мейта

Випускниця магістерської програми з філософії та бакалаврської програми з філології. Лауреатка літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» 2019 року в номінації «Проза». Членкиня оргкомітету щорічної філософської конференції «Філософія. Нове покоління».

Тамара Мельник

кандидатка юридичних наук, доцентка, громадська активістка. Працювала у Київському  національному університеті ім. Тараса Шевченка, Інституті філософії та Інституті держави і права НАНУ, Національному транспортному університеті. Була експерткою з гендерних питань Програми розвитку ООН, радницею Міністра України у справах сім’ї та молоді[1]. Керівниця Ініціативної групи з гендерних питань  Верховної Ради України, створеної у 1999 році народним депутатом України М.П. Ковалко. Експертка Школи рівних можливостей[2], голова наглядової ради БО БТ «Київський інститут гендерних досліджень»[3]. Співзасновниця організації «Ліга жінок-виборців України 50/50».

Настя Мельниченко

громадська активістка, голова ГО "Студена". Закінчила інститут журналістики та має ступінь магістра з давньої історії України. Цікавиться фольклором, етнографією, історією сексуальності, мандрівками.

Олена Миславець
Авторка низки статей на теми гендеру та міграції, лауреатка Всеукраїнського конкурсу з політологічних наук, співорганізаторка акції «Поділись знанням-принеси книгу для дитини» (збір підручників для дітей з малозабезпечених родин).
Галина Михайлова

Мама, журналістка, феміністка. Пише на соціальні, економічні й культурні теми. Цікавиться темою жіноцтва і його ролі в житті людства.

Уляна Мовчан

Експертка з прав людини, засновниця «Grantwin Agency».

Анна Могірчук

Моє життя круто змінилося з появою старшого сина 13 років тому. Уже тоді я мріяла про те, щоб поруч була чарівна жінка, яка б дала пораду й підтримала мене, коли було жахливо страшно.

Торіл Мой
Провідна феміністична літературна критикиня, яка досліджує проблеми феміністської теорії та жіночого письма, філософії, психоаналізу та літературної теорії.
Інна Мочарник 

Наукова співробітниця Національного музею Тараса Шевченка. Авторка статей про книжки й літературу, співавторка проєкту «Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі».

Олена Муконіна

Остеопатка, краніосакральна терапевтка, психологиня, блогерка. Майстриня  підтримуючих практик та кіл. Популяризаторка жіночого здоров'я, турботи та піклування про себе. 

Instagram:  @elenka.mukonina 

Fb: https://www.facebook.com/elenka.mukonina

н
Валерія Нікітіна

Студентка правничих наук в НаУКМА, правозахисниця, громадська активістка, членкиня департаменту з прав людини Ліберально-демократичної ліги України, учасниця проєкту «(Не)Рівність».

Ірина Ніколайчук

Аспірантка Національного університету «Києво-Могилянська академія» (спеціальність — порівняльне літературознавство), лекторка літературних курсів Культурного проекту, учасниця проекту «Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі», авторка рецензій, оглядів та аналітичних статей про літературу і не лише.

Маріам Найєм

Любить культурологію.

Анастасія Некрасова

Експертка в галузі прав людини та практики Європейського суду з прав людини.

Ольга Неманежина

Гендерна експертка, керівниця ГО «Рада жіночих ініціатив», фахівчиня з міжнародної діяльності, тренерка.

Ніка Новікова

SMM-менеджерка кампанії "Повага", активістка, спеціалістка з піару.

Надія Новосьолова

Активістка за права людини, студентка-соціологиня НаУКМА
Дослідницькі інтереси: феміністичний і ЛГБТ рухи, гендерна (не)рівність, гендерне насилля та інші теми гендерної соціології; соціологія ментального здоров'я; урбаністика

Чимаманда Нґозі Адічі
Феміністка, громадська діячка, переможниця ПЕН Пінтер Прайз 2018, авторка "Половина жовтого сонця". 
о
Світлана Одинець
кандидатка історичних наук, молодша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України, свого часу - професійна журналістка львівських та всеукраїнських медій, блогерка. Наукові інтереси охоплюють сучасну українську жіночу міграцію до країн ЄС, становлення суб’єктності та прояви агентності в міграційних траєкторіях жінок. Редакторка і засновниця кількох спеціалізованих сайтів у з міграційної тематики. Живе і працює у Львові.
Світлана Оксамитна
Докторка соціологічних наук, професорка кафедри соціології, деканка факультету соціальних наук і соціальних технологій Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА), наукова співробітниця відділу соціальних структур Інституту соціології академії наук України.
Анна Оксютович

Cоціальна працівниця, дослідниця, координаторка Young Christian Workers Ukraine, співзасновиця Феміністичної майстерні. Займається дослідження умов праці і життя молоді у складних життєвих ситуаціях, курує освітні програми для молоді

кандидатка історичних наук
Оксана Осмоловська

Закінчила НаУКМА (магістерка, спеціальність «Історія, теорія літератури та компаративістика»). Перекладачка, поетка, журналістка. Цікавиться правами жінок та ЛГБТ і за можливости бореться за них.

п
Оксана Павленко
Головний редактор та засновниця видання The Devochki