17 листопада, 2024

Рецензії

Жіночий бік української історії
Збірка історичних статей про жіночий бік історії. Одна стаття — один історичний період. Це книжка про історію, яку не розповідали в школі, — про роль жінок на кожному етапі розвитку суспільства.
Якщо він такий чудовий, чому мені так погано? Книжка про те, як розпізнати і подолати аб’юз
Ця книжка дає розуміння того, як працює аб’юз. На прикладі реальних випадків зі своєї практики авторка вчить помічати ознаки токсичних стосунків, протистояти маніпуляціям та долати аб’юз. Вона розповідає про моделі поведінки тиранів, про емоційну прив’язаність, маніпуляції і непомітний вплив.
Чоловіки також мовчать
Збірка історій, написаних чоловіками, про те, що вони не звикли говорити. Від розповідей про батьківство до відвертости про залежності. Книжка руйнує стереотипи про «справжнього чоловіка» і пропонує натомість чесні розповіді про найпотаємніше.
Книга, покликана побороти сором (Про книжку: Ольга Карі. «Хрестик, або Дуже кривава книжка»)
Книжка Ольги Карі «Хрестик, або Дуже кривава книжка» про менструацію заснована на досвіді багатьох жінок різного віку. У ній відверто про табу й міфи навколо місячних, про біль і сором, про різні досвіди, пов’язані з природним процесом жіночого організму, який чи не найбільш табуйований у суспільстві. Книжка покликана зруйнувати упередження, що говорити про місячні соромно.
Втрачена людяність (Про книжку: Ізабель Вілкерсон. «Каста. Витоки наших невдоволень»)
«Каста. Витоки наших невдоволень» Ізабель Вілкерсон — потужна книжка, у якій авторка досліджує і описує расизм як кастову систему. Про історію розмежування людей, приниження та щупальця нерівности, які дуже глибоко проникли в суспільну свідомість.
Коли власний дім стає найгіршою пасткою (Про книжку: Наталія Чайковська. «Порцелянова лялька»)
Наталія Чайковська написала роман «Порцелянова лялька», який детально розкриває всі види домашнього насилля та проводить читачок і читачів через історію аб’юзивних стосунків. Книжка розтлумачує, які ознаки домашнього насилля і чому важливо говорити про цю проблему, а також про те, що постраждалі ніколи не винні й не провокують знущань.
48 історій про те, що болить (Про книжку «Про що вона мовчить»)
«Про що вона мовчить» — це збірка історій жінок, сповнена різноманітних досвідів. Про все, що хвилює, болить і часто залишається замовчуваним. Щира, відверта й емоційна книжка.
Коли єдиний спосіб вижити — прикинутися хлопцем (Про книжку: Дженні Тінхвей Джан. «Чотири скарби неба»)
«Чотири скарби неба» Дженні Тінхвей Джан — роман про дівчинку з Китаю кінця ХІХ століття, яка опинилася в рабстві на іншому кінці світу. Лінь Дайю пережила багато жахливих подій і мусила роками прикидатися хлопцем, щоб хоч трохи почуватися в безпеці. Це книжка про расизм і експлуатацію жіночого тіла.
Вільна жити за покликом серця (Про книжку: Ґленнон Дойл «Вільна»)
Книжка Ґленнон Дойл «Вільна» — це історія жінки, яка роками намагалася вписатися в стандарти, продиктовані суспільством, а потім наважилася жити за покликом серця. Щира й чесна розповідь про вихід за рамки і сміливість бути собою.
«Гендер для всіх» — книжка, яка кидає виклик стереотипам
Інформативний посібник з основ гендерної проблематики. Книжка описує українські реалії, тому дуже актуальна. Крім гендерної рівности в багатьох сферах — від політики до релігії, порушує проблеми дискримінації, ксенофобії, множинних нерівностей.