12 жовтня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Причини трансгендерности
Вроджені і набуті причини трансгендерности — наскільки важливими вони є?
Український фемінізм та націоналізм в умовах Холодної війни (1946–1991)
Друга світова війна — трагічний злам і для фемінізму, і для націоналізму в Україні. У 1940-х роках організований фемрух на теренах України, по суті, остаточно припинив свою діяльність. Націоналізм майже зник із середини 1950-х років. Проте на еміграції і феміністичний, і націоналістичний рухи існували й далі, до того ж зазнавши помітних трансформацій і почавши несподівано зближуватися. Що ж відбулося в незалежній Україні і чому нині ці рухи антагоністичні?
Друга світова війна та участь жінок в українському націоналістичному підпіллі
Проблема участи українського жіноцтва в лавах ОУН та Української Повстанської Армії у 1939–1954 роках непроста. З одного боку, дослідники і дослідниці підкреслюють, що жінок у націоналістичному підпіллі було багато. Проте що це значить і яка роль відводилася жінкам в ОУН–УПА?
Фемінізм та інтегральний націоналізм у Західній Україні в 1921–1939 роках
1930-ті роки — час ідеологічних конфліктів між українськими інтегральними націоналістами (Організація українських націоналістів) та українськими феміністками (Союз українок).
Фемінізм, націоналізм і Українська революція 1917–1921 років
Величезним вибухом як національного, так і жіночого пробудження в Україні стала Українська революція 1917–1921 років. Чи було місце жіночій емансипації в ті буремні часи?
Еволюція уявлень про трансгендерність у медицині
Від патології до інформованої згоди — так еволюціонували медичні уявлення про трансгендерність.
Націоналізм і фемінізм в Україні: з імперій — на волю!
Націоналізм і фемінізм з’явилися на теренах України майже одночасно — в другій половині ХІХ століття. Як розвивалися і взаємодіяли ці ідеології?
Трансгендерність і небінарні гендери в історії й культурі
Від найдавніших часів і до наших днів — якими були і є прояви гендерної небінарности та трансгендерности?
Трансгендерний перехід
Що таке трансгендерний перехід та як він відбувається?
Жіночий футбол на чоловічому полі: ініціативи ФК «Шахтар»
З наступного сезону кожен професійний футбольний клуб Прем’єр-ліги й Першої ліги України, щоб отримати ліцензію, зобов’язаний розвивати жіночу команду. ФК «Шахтар» спрацював на випередження — уже кілька років у цьому клубі займаються розвитком жіночого футболу. Наскільки процеси в Україні відповідають світовим тенденціям?