21 грудня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Уривок з книги Ґрейс Бонні «Жіноча компанія»
Понад 100 виняткових жінок, які зробили вагомий внесок кожна у своїй царині, розповідають, як вони повірили у власний творчий дух і здолали негаразди та виклики глобального підприємництва. Медіатитанеси та керамістки, готельєрки та художниці тату, комікеси й архітекторки - усі разом вони витворюють прекрасну картину того, що буває, коли йдеш за своєю пристрастю і мрією.
Видавництво ArtHuss готує до друку книгу про 113 письменниць
Розпочалося попереднє замовлення книжкової новинки «Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві», яка складається зі 113 есе про 113 письменниць із 33 країн світу. Це вже друга книга літературознавиці Ганни Улюри, що виходить у ArtHuss: першою була «365. Книжка на кожен день, щоб справляти враження культурної людини», яка з’явилась торік.
«Війна з їжею» — психологічна книжка про стосунки з тілом
Науково-популярна книжка «Війна з їжею» починалася як щоденник, який авторка писала під час відновлення від анорексії, а згодом переросла в підручник із самодопомоги, що його авторка доповнила вже як психологиня і консультантка з дієтології.
Феміністичні проекції в поезії Зузанни Ґінчанки
У статті йдеться про окремі аспекти фемінного в текстах польсько-єврейської поетки Зузанни Ґінчанки, котрі доцільно визначати як феміністичні. Зокрема, проаналізовано символіко-метафоричне моделювання жіночого тіла, що нерідко здійснене через піднесення сексуальності, еротичні візії. Також увагу закцентовано на самоідентифікації Ґінчанки як універсальної людини без виокремлення жінки як Іншої. Окреслено процес поетичного визначення простору жінки, який співмірний зі встановленням її трансцедентної нескінченності.
Економіка турботи: як карантин і пандемія COVID–19 змінюють спільноти, практику громадських організацій та державні політики
Уже зараз можна зробити проміжні висновки про вплив пандемії COVID–19 і карантину на жінок і на світ узагалі. Оксана Потапова поговорила з активістками жіночих і правозахисних організацій про ключові зміни останніх місяців. Як карантин і пандемія вплинули на громади, з якими вони працюють? Який вплив карантин має на них як на активісток і правозахисниць? Які рекомендації уряду та/або міжнародним організаціям вони вважають за нагальне озвучити зараз? Висновки про «економіку турботи», у напрямі якої слід рухатися глобальному суспільству, — у цій статті.
Місце трансгендерности у фемінізмі: прийняти не можна вилучити
Тема трансгендерности — одна з дискусійних у феміністських колах. Інтерсекційний фемінізм постулює, що жінки — різнорідна група з різними досвідами, а тому він легко інтегрував трансгендерний рух. У радикальному фемінізмі більше поширена трансексклюзивність, тобто неприйняття трансгендерних людей, насамперед трансжінок, вилучення їх із феміністичної повістки, невизнання їхньої гендерної ідентичности, ба навіть вороже ставлення. Аргументи, з яких виростають такі протиріччя, можна поділити на три категорії: сутнісні, безпекові та ідеологічні. У статті проаналізовано всі аргументи та їх релевантність. То чи по дорозі фемінізму і трансруху?
Жінки і терор ХХ століття: історії виживання
Музей «Територія Терору» створений на місці пересильної тюрми №25 та гетто. Центральній наратив — нацистський та радянський терор. Команда музею, в рамках усноісторичного проєкту #непочуті, збирає оповіді свідків та свідкінь терору. Я би хотіла розповісти історії жінок, які пережили арешти, катування та депортації, їх словами.
Жіночий карантин: вижити нереально спитися
Як жінкам ведеться на карантині? Робота, діти, хатня праця, навчання з усіх предметів? Чоловіки — це допомога чи ще одне навантаження? Ми попросили Настю Мельниченко поділитися досвідом і заохочуємо вас поділитись своїм.
Кто моет посуду на карантине: как поровну распределить домашние обязанности?
Почему женщины выполняют больше домашней работы? Во время карантина ее объем еще увеличился и лег в основном на плечи женщин. Вместе с тем, когда все дома, невидимая работа становится видимой, так как выполняется на глазах остальных. Это время — шанс научиться ее замечать, считать и распределять равномерно.
Хто миє посуд на карантині: як порівну розподілити домашні обов’язки?
Чому жінки виконують більше домашньої роботи? Під час карантину її обсяг ще зріс і ліг на плечі переважно жінок. Водночас, коли всі вдома, невидима праця стає видимою, адже робиться на очах інших. Цей час — це шанс навчитися її помічати, рахувати і розподіляти рівномірно.