22 грудня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Как выжить маме на карантине? 7 практических советов
Сейчас положение многих матерей ухудшилось: работа из дома + возросшее количество работы по дому + круглосуточный уход за детьми + тревога из-за пандемии COVID-19 = быстрое истощение ресурсов женщин. Мама двоих детей с 18-летним стажем делится практическими советами, как не сойти с ума во время пандемии и карантина и как эффективнее организовать быт, заботу о ребенке и отношения с партнером.
Як вижити мамі на карантині? 7 практичних порад
Нині становище багатьох матерів погіршилося: робота з дому + зросла кількість роботи по дому + цілодобовий догляд за дітьми + тривога через пандемію COVID-19 = швидке вичерпання ресурсів жінок. Мама двох дітей із 18-річним стажем ділиться практичними порадами, як не здуріти під час пандемії й карантину та як ефективніше організувати побут, турботу про дитину і стосунки з партнером.
ЛГБТ+ військові та ветерани: видимість і сприйняття військовим побратимством
За визначенням письменника Насіма Талеба, це дослідження є першою в історії України публікацією на табуйовану тему, існування якої замовчувалося та навіть вважалося неможливим, оскільки суспільство було твердо впевнене у тому, що в українській армії не може бути жодної гомосексуальної, трансгендерної чи бісексуальної людини.  Представлене тут дослідження є статистикою про стан та потреби ЛГБТ військових у Збройних силах, Національній гвардії та добровольчих воєнізованих підрозділах України.
Пандемія, коронавірус, карантин: жінки під ударом
Як пандемія коронавірусу COVID-19 та карантин вплине на чоловіків і жінок? У зоні ризику — традиційно жіночі сектори зайнятості, а також жінки, які поєднують роботу та догляд за дітьми. Про виклики і рішення — у статті.
Про права, а не тюльпани: як нас порадували марші жінок* 2020 в українських містах
Київ відшумів учорашнім Маршем Жінок* 2020, мабуть-таки, на всю Україну, однак ми не нехтуємо приводом нагадати, як пройшли марші в інших українських не-столичних містах (спойлер: яскраво).
Тести про фемінізм до 8 березня
Фемінізм якого напрямку ви підтримуєте? Скільки балів наберете в тесті на історію фемінізму? Що ваш улюблений фільм каже про ваш фемінізм? На 8 березня підготували підбірку тестів про фемінізм, серйозних і жартівливих, від українських та іноземних видань.
Фемінітиви як неусвідомлений ресурс для успіху жіночого активізму
Поради від Олени Масалітіної (Малахової) щодо того, як почати використовувати фемінітиви. 
Настільна соціальна гра «Бути жінкою»
Як це — бути жінкою сьогодні? Ця гра — це інструмент перевтілення в одну з восьми унікальних героїнь.Усі вони мають магічні суперсили, але потрапляють в ситуації з реального життя, борються за рівні права і будуть своє щастя. Для цього їм доводиться долати упередження, несправедливість й інші перепони на шляху до успіху. Допоможи своїй супергероїні досягти її цілей! Пограємо?
Глобальний гендерний розрив в 2019 році: висновки для України
У 2019 році світовий гендерний розрив склав 68,6 % (інакше кажучи, до повної рівности жінок і чоловіків бракує ще 31,4 %). Індивідуальний рейтинг країн щороку презентують на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Порівняно з попереднім роком Україна покращила свої позиції і наразі посідає 59 місце серед 153 країн. Динаміка нашої країни постійна, позитивна, але повільна. Ми впевнено тримаємося десь «посередині» списку: для досягнення 100 % гендерної рівности нам не вистачає 27,8 % (для порівняння: лідеру, Ісландії, не вистачає 12,3 %). Та чи варто довіряти рейтингу, у якому Україна міститься між Гондурасом і Хорватією? Які ще існують індекси гендерної рівности і чи збігаються в них лідери й аутсайдери? Про спосіб обрахунку рівности, виклики глобального людського розвитку та висновки для України розповідає докторка економічних наук Любов Жарова.
Український фемінізм і феміністки: що ми про це знаємо і як є насправді
За останні 5-10 років в Україні активно розвинувся та продовжує розвиватися феміністичний рух. У різних містах щороку проходять марші, освітні акції, зустрічі зацікавлених осіб, культурні події, присвяченіфеміністській тематиці, видаються книги. Але чи знаходять усі ці зусилля окремих жінок відгук у суспільстві?