29 березня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Гендерні виміри єврейської теми у поезії Лесі Українки
У статті проаналізовано поезію Лесі Українки, написану за єврейськими мотивами головно біблійної ґенези, у світлі імагології та гендерних студій.
Навчання ромських дівчат у школах та вишах:  виклики та перемоги
Питання навчання дівчат — одне з дискусійних у ромських громадах. Це дуже чутлива тема, оскільки серед ромського населення є і прогресивні батьки, які бажають, щоб їхні доньки навчалися у закладах вищої освіти та будували кар’єру, і такі, хто дотримується «традиційних» міркувань про те, що дівчина — це потенційна дружина та мати. Про булінг у закладах освіти, матеріальні проблеми, випадки ранньої вагітності, — у цій статті.
Спорт і менструація: навіщо говорити про «ці дні»
Менструація впливає на функціонування жіночого організму, а отже, на результативність у спорті. Чи є в цьому проблема? Якщо більше спортсменок/-ів і тренерок/-ів приділятимуть увагу сексуальній освіті, якщо науковий світ активніше гризтиме питання впливу менструального циклу на організм людини та якщо про все це ми говоритимемо частіше, відкритіше й без використання шифрів, від цього виграють і спорт, і жінки, і всі, хто має менструацію і не хоче бачити в ній загрозу для успіху.
Як одноразові засоби для менструації впливають на планету і що з цим можна зробити?
Одноразові засоби для менструації шкодять екології, але чи варто шельмувати за це жінок? Як розвивався ринок засобів для фізіологічного процесу, про який не прийнято говорити? Менструальна чаша, менструальні трусики і багаторазові прокладки - насправді, не новинки на ринку. Однак популярнішими ці засоби стають саме зараз.
Як зробити культурний проект гендерно збалансованим
Мануал для проєктних команд, менеджер/ок і куратор/ок.
Уривки з книги «Поговоримо про місячні»
Весела і дотепна книжка, написана сучасною мовою для сучасних дівчат, розповість усе, що треба знати про місячні.
Науково-популярне видання «Педагогині»
Це видання є узагальненим результатом організації двох виставок, які відбулися у Педагогічному музеї України: «Педагогині» (2018) та «Жіночі обличчя в науці» (2019).
Всеукраїнське дослідження жінок від AVON
79% українок стикалися особисто або чули від знайомих про гендерну нерівність.
«Femina Melancholica». Стать і культура в гендерній утопії Ольги Кобилянської
Монографія Тамари Гундорової є першим психоаналітичним дослідженням художньої творчости та інтелектуальної концепції Ольги Кобилянської на тлі европейського феміністичного руху, під оглядом сучасних гендерних і постмодерних теорій, ідей Ніцше, платонізму і фройдизму.
«Підліткам про головне»: чому книжка викликала скандал, або Про необхідність сексуальної освіти в школі
Судити книжку за скандалами у фейсбуці неправильно. Наталія Бушовська прочитала «Підліткам про головне» видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», щоб самій скласти враження, наскільки вона корисна чи шкідлива. То що в книжці цінного, а що і чому варто змінити?