29 березня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Фемінізм, націоналізм і Українська революція 1917–1921 років
Величезним вибухом як національного, так і жіночого пробудження в Україні стала Українська революція 1917–1921 років. Чи було місце жіночій емансипації в ті буремні часи?
Еволюція уявлень про трансгендерність у медицині
Від патології до інформованої згоди — так еволюціонували медичні уявлення про трансгендерність.
Націоналізм і фемінізм в Україні: з імперій — на волю!
Націоналізм і фемінізм з’явилися на теренах України майже одночасно — в другій половині ХІХ століття. Як розвивалися і взаємодіяли ці ідеології?
Трансгендерність і небінарні гендери в історії й культурі
Від найдавніших часів і до наших днів — якими були і є прояви гендерної небінарности та трансгендерности?
Трансгендерний перехід
Що таке трансгендерний перехід та як він відбувається?
Жіночий футбол на чоловічому полі: ініціативи ФК «Шахтар»
З наступного сезону кожен професійний футбольний клуб Прем’єр-ліги й Першої ліги України, щоб отримати ліцензію, зобов’язаний розвивати жіночу команду. ФК «Шахтар» спрацював на випередження — уже кілька років у цьому клубі займаються розвитком жіночого футболу. Наскільки процеси в Україні відповідають світовим тенденціям?
Загальні поняття про трансгендерність
Стать, гендер, гендерна ідентичність — стаття допоможе  розібратись в різниці між цими термінами.
Молоді художниці у галереї ЛНАМ
У галереї Львівської Національної Академії Мистецтв регулярно відбуваються виставки сучасного мистецтва. Як часто там презентують твори молодих художниць і про що вони говорять у своїй творчості?
«За спиною» Гаськи Шиян — феміністична критика роману та його рецензій
«За спиною» Гаськи Шиян — новий етап в українській феміністичній літературі чи лише розповідь про емансиповану жінку? Що свідчить цей роман про українське суспільство і які секрети оприявнюють відгуки на нього?
Уривок з книги «Вона розповіла» Джоді Кантор і Меґан Туей
Шокуюче розслідування двох журналісток Джоді Кантор і Меґан Туей сколихнуло не лише Голлівуд, а й увесь світ, ніби відкрило скриньку Пандори — жінки, які десятиліттями мовчали про свої травматичні історії, тепер відверто заговорили. Вони відкрилися світові заради інших жінок, для убезпечення майбутніх поколінь та для себе. Так постав рух #MeToo.