21 грудня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Ірина Тишко: «Суспільство має звикнути до того, що жінки можуть бути лідерками»
#політикаБЕЗсексизму — мобільний освітній хаб, мета якого — підготувати нову когорту лідерок із різних соціальних груп. У 2022 році проєкт подорожував країною, адаптуючись до вимог і потреб воєнного часу. Про результати розповідає лідерка Ірина Тишко.
«Гендер для всіх» — книжка, яка кидає виклик стереотипам
Інформативний посібник з основ гендерної проблематики. Книжка описує українські реалії, тому дуже актуальна. Крім гендерної рівности в багатьох сферах — від політики до релігії, порушує проблеми дискримінації, ксенофобії, множинних нерівностей.
Що приховує похвала: 5 поширених компліментів, які принижують
Говорити компліменти — приємно і потрібно для доброзичливих стосунків. Але чи всі компліменти добрі? Розбираємо 5 поширених компліментів з патріархальною “червинкою”.
Феміністичний маніфест Чимаманди Нґозі Адічі
Книжка африканської авторки про жіночі питання, важливі в будь-якому куточку планети.
Уривок з книги Ольги Карі «Хрестик, або Дуже кривава книжка»
Скільки книжок про менструацію ви читали? Мабуть, небагато. Ця тема й досі оповита таємницями, цензурою й густим червоним соромом. «Гості з Червонограда», «ці дні», «червоний день календаря» — лише деякі з кодових слів на позначення цього природного процесу для жіночого організму, і навіть їх у нас не заведено вимовляти вголос. «Хрестик, або Дуже кривава книжка» — насправді не так про менструацію, як про правду. Правду про найінтимніший досвід, що об'єднує цілі покоління знайомих і незнайомих жінок невидимою червоною ниткою.
Уривок з коміксу «Коротка історія українського фемінізму»
Фемінізм досі розвивається, але його історію можна і варто фіксувати. В Україні вийшло декілька ґрунтовних праць на тему історії жіночого руху, і ми сподіваємося, що вийде ще більше. Але в жанрі коміксу український фемінізм оприявнився лише нещодавно. Ви тримаєте в руках книжку, яка покаже й розкаже, хто посприяли появі фемінізму на території України, хто підтримували і поділяли феміністичні погляди, а хто їм усіляко опиралися. Це наша скромна спроба охопити неосяжне на помірній кількості сторінок.
Шкільні конкурси краси: можливості чи обмеження?
Навіщо в школах проводять конкурси краси? Що це дає молодим дівчатам — закріплення гендерних стереотипів чи можливості для самореалізації? Чи одне й інше? Зрештою, чи не краще привчати дівчат до самоповаги, здорового прийняття себе, любови до власного тіла та до солідарности з іншими дівчатами, а не до змагання з ними, особливо в ситуаціях, коли об’єктивна й чесна перемога апріорі неможлива?
160 сторінок несправедливости
Книжка сучасної корейської авторки, заснована на її досвіді. Головна героїня Кім Джійон — звичайна жінка, яка щодня переживає несправедливість тому, що вона жінка. У школах, університетах, родині, на роботі в Південній Кореї у жінок менше прав і можливостей через застарілі патріархальні суспільні установки, які жахливо тиснуть. Жінки, як Кім, змушені відмовлятися від мрій і амбіцій через цей тиск.
Феміністки ще й як носять рожеве!
Збірка есеїв різних жінок про те, щó для них фемінізм і чим вони хотіли б поділитися. Книжка проти безглуздих стереотипів, але за любов і повагу до себе. Про те, якими різними бувають феміністки і чому варто гордо, а не з острахом називатися цим словом.
Жінка і наука в Україні
Сприяння широкому залученню жінок до дослідницької діяльності є важливим напрямком сучасної наукової політики розвинених країн. У історичному аспекті ця проблема пройшла еволюцію від популяризації окремих наукових досягнень жінок упродовж 20 ст., оголошення гендерної рівності в науці одним із головних завдань побудови Європейського дослідницького простору та одним із пріоритетів наукової політики Європейського Союзу на 21 ст. до встановлення Міжнародного дня жінок і дівчат у науці постановою 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН в 2015 р. та рішення інтегрувати гендерний підхід у Рамкові програми ЄС з досліджень та іновацій, в тому числі пакети програм «Горизонт-2020» і «Горизонт-Європа».