28 березня, 2024

Фемінізм в деталях

Літо й осінь 2020 року на «Гендер в деталях» буде присвячено новій темі сезону. «Фемінізм в деталях» — це і назва групи у фейсбуку, яку ми запустили на початку року, і привід для глибокої поважної розмови. Сьогодні фемінізм — це множина. Множина ідей, історій, вимог. Можна навіть сказати, що скільки феміністок, стільки й фемінізмів, адже кожна формує свою унікальну комбінацію поглядів і позицій. З цим і розбиратимемося — в деталях політичних, географічних, історичних та особистих контекстів.

«Мамочка, прикрийтесь, а краще сидіть вдома»
Чому українському суспільству пора подорослішати і допомагати турбуватися про дітей.
Що станеться, якщо сексизм проявлять стосовно чоловіків?
«Ну, дай, тобі що, шкода?»
Секс для чоловіків, а давати його мають жінки — що не так із цим токсичним переконанням?Секс для чоловіків, а давати його мають жінки — що не так із цим токсичним переконанням?
«Та в Україні вже давно матріархат»
Міф про матріархат не менш живучий, ніж патріархат. Розбираємося в деталях.
«Коли сконає патріархат, світ перетвориться на руїну»
Коли йдеться про винаходи, чоловіки радо погоджується, що більшість із них належать чоловікам. Коли ж ідеться про насильство, більшість якого коять також чоловіки, цей факт захоплення не викликає. А що буде, коли патріархат зникне взагалі?
Як підняти народжуваність? Ділити домашню працю
Жінки витрачають більше часу на догляд за дітьми й домашні справи, ніж чоловіки. Недавні дослідження демонструють: що більша різниця між чоловіками й жінками в часі, витраченому на домашні справи, то нижча народжуваність. І навпаки.
«Я не така, як інші дівчата»
Кожен патріархальний стереотип, кожну установку, яку вбили в голову в ранньому віці, треба видирати із себе розпеченими щипцями. Тож не дивно, що багатьом людям замість цього легше просто відокремити себе від приниженої групи.
«А є експерт, а не експертка?»
Жінки не мають права на помилку. Бо коли помиляється чоловік, то він просто помиляється. А якщо це робить жінка, то вона наче «демонструє» нездатність усіх жінок щось робити.
«У вас є дитина? Ви нам не підходите»
«Єдитина» — це не назва послуги в «Дії», а спосіб дискримінувати жінок на співбесідах. Чому роботодавці досі скептично ставляться до жінок і що з цим робити?
«Через таких фронтових красунь сім’ї й розпадаються», або Трохи дикунства з коментарів у ТікТоку
Військовослужбовиці мають справу не лише з ворогом. Сексизм від своїх — гіркий досвід.