7 грудня, 2023

Фемінізм в деталях

Літо й осінь 2020 року на «Гендер в деталях» буде присвячено новій темі сезону. «Фемінізм в деталях» — це і назва групи у фейсбуку, яку ми запустили на початку року, і привід для глибокої поважної розмови. Сьогодні фемінізм — це множина. Множина ідей, історій, вимог. Можна навіть сказати, що скільки феміністок, стільки й фемінізмів, адже кожна формує свою унікальну комбінацію поглядів і позицій. З цим і розбиратимемося — в деталях політичних, географічних, історичних та особистих контекстів.

«А є експерт, а не експертка?»
Жінки не мають права на помилку. Бо коли помиляється чоловік, то він просто помиляється. А якщо це робить жінка, то вона наче «демонструє» нездатність усіх жінок щось робити.
«У вас є дитина? Ви нам не підходите»
«Єдитина» — це не назва послуги в «Дії», а спосіб дискримінувати жінок на співбесідах. Чому роботодавці досі скептично ставляться до жінок і що з цим робити?
«Через таких фронтових красунь сім’ї й розпадаються», або Трохи дикунства з коментарів у ТікТоку
Військовослужбовиці мають справу не лише з ворогом. Сексизм від своїх — гіркий досвід.
П’ять тез про український фемінізм під час війни: виклики та здобутки
П’ять тез із другого Феміністичного діалогу «Український фемінізм під час війни: виклики та здобутки».
П’ять тез про фемінізм і мілітаризм
П’ять тез із першого Феміністичного діалогу «Фемінізм та мілітаризм: теорії, критика та практика».
«Куди вона виперлася з такими ляхами?»
Чому зовнішність жінок досі стільки обговорюють? Чим це шкодить і як припинити — у статті.
Бюстгальтер для бюсту чи для...?
Бюстгальтер — для бюсту, а жіночі груди — для годування малят. Начебто все просто. Однак не для всіх.
«Я думав, що тобі п’ятнадцять»
«Моя мала» — так кажуть хлопці про своїх дівчат, і звучить це некрасиво. Ще гірше, коли дівчина і справді мала, бо двадцятирічний хлопець хоче зустрічатися з п’ятнадцятирічною. Навіщо це чоловікам і чому це недобре для жінок?
«Будь здорова, щаслива і готуй мені котлети»
Чи сковорідка — прийнятний подарунок на день народження? А швабра на Новий рік («ну, ти ж сама казала, що хочеш таку»)? Про те, що не так із подарунками речей для побутової праці і чому їх наполегливо дарують жінкам, — у колонці.
Головний секрет Вікторії — це старий чувак з Огайо
Відомий бренд білизни Victoria’s Secret десятиліттями пропагував нереалістичні стандарти краси, аж поки часи змінилися. У 2020-х бренд почав зазнавати збитків. Чи досить споживачкам їхнього «косметичного» бодіпозитиву?