21 листопада, 2024

Фемінізм в деталях

Літо й осінь 2020 року на «Гендер в деталях» буде присвячено новій темі сезону. «Фемінізм в деталях» — це і назва групи у фейсбуку, яку ми запустили на початку року, і привід для глибокої поважної розмови. Сьогодні фемінізм — це множина. Множина ідей, історій, вимог. Можна навіть сказати, що скільки феміністок, стільки й фемінізмів, адже кожна формує свою унікальну комбінацію поглядів і позицій. З цим і розбиратимемося — в деталях політичних, географічних, історичних та особистих контекстів.

Хто мене обере?
«Будеш феміністкою, тебе ніхто не захоче заміж» — типова консервативна страшилка. Питання «хто тебе обере» варто переформулювати на «кого оберу я». І вчитися обирати, насамперед себе.
Стигма в сексроботі та чому ми всі до цього причетні
Важко уявити більш стигматизовані сфери діяльности, ніж ті, що стосуються комерційного сексу. Що ж таке стигма? Чи можлива сексробота без неї? Вона апріорі характерна для продажу секспослуг чи радше відбиває моральні норми суспільства? І що можна зробити, щоб її подолати чи бодай зменшити?
Усі ми там були
Чи були у вас ситуації, коли ви старанно наводите аргументи, а їх висміюють і знецінюють? Просто, бо це весело іншим, бо це безпечно. Феміністки часто потрапляють у такі історії, адже любителів «поржати з фемок» хоч греблю гати. Особливо прикро, коли це твої друзі. Однак час іде, світ змінюється, і навіть ті, хто найбільше сміялися, можуть стати переконаними феміністами.
«Це на дєвочку, сюди не кидайте»
Якщо жінки вже рівноправні з чоловіками (а то й завели споконвіку матріархат в Україні), чому тоді на весіллях бажають обов’язково народити хлопчика? А ще грають у різні принизливі для жінок забави. Поміркуймо разом.
Щоденник хлопчика в рожевому
Хлопчики не плачуть, дівчатка не лазять по деревах. Дівчатка не граються машинками, хлопчики не носять рожевого. Що про це думають самі діти? Послухаємо розповідь маленького хлопчика, який усе-таки любить рожевий колір.
Матріархат є? А якщо знайду?
Чому люди стверджують, що ми живемо в матріархальному суспільстві, якщо аналіз реальности показує протилежне? У статті — про те, як сперечатися з любителями приказки «чоловік — голова, а жінка — шия» та чому все-таки матріархату в Україні немає.
Флірт, прибульці і майбутнє планети Земля
«Як тепер фліртувати? Зробив комплімент — і на тобі, судовий позов», — сушать собі голову консервативні чоловіки. Декому так важко відділити флірт від насилля, що легше уявити світ, у якому людство вимре — через те що феміністки припинять будь-які контакти між статями. Насправді відділити флірт від насилля неважко — досить тримати в голові кілька правил. Про них — у статті.
Постав сигналізацію на внутрішню мізогінію
З дитинства суспільство складає в нас «бабську поведінку», «жіночі романи» і відвагу, яку зазвичай називають мужністю. Приниження всього жіночого таке звичне, що навіть феміністці не впоратися без внутрішньої сигналізації.
Депіляція — віск на вівтарі патріархату
Феміністки голять ноги. Феміністки не голять ноги. Феміністки дуже різні. Однак ви не знайдете жодної, схожої на пародійних героїнь несмішних мемів про волосся на тілі. Адже насправді феміністки зайняті боротьбою з усіма проявами дискримінації.
Майбутні мами не курять
У країні непроханих порад найбільше дістається жінкам. Адже вони мами, входить це в їхні плани чи ні. Тому будь-хто може почати боронити інтереси гіпотетичного потомства, будь-коли і будь-де, навіть просто з каналізаційного люка. Що станеться, коли жінки перестануть мило всміхатися у відповідь на повчання?