27 квітня, 2024

Фемінізм в деталях

Літо й осінь 2020 року на «Гендер в деталях» буде присвячено новій темі сезону. «Фемінізм в деталях» — це і назва групи у фейсбуку, яку ми запустили на початку року, і привід для глибокої поважної розмови. Сьогодні фемінізм — це множина. Множина ідей, історій, вимог. Можна навіть сказати, що скільки феміністок, стільки й фемінізмів, адже кожна формує свою унікальну комбінацію поглядів і позицій. З цим і розбиратимемося — в деталях політичних, географічних, історичних та особистих контекстів.

«З ким треба переспати, щоб мати дорогий одяг, класне авто й відпустку в теплих країнах серед зими?»
Патріархальне суспільство вчить жінок, що матеріальні ресурси вони можуть отримати в обмін на жіночність (читай — сексуальні й емоційні послуги), але аж ніяк не заробити самі. Чи справді це так? У які пастки заганяє жінок патріархальна логіка і як їм з цього вибратись?
Чому заміна «Холостяка» на «Холостячку» ніколи не приведе до гендерно збалансованого ТБ
«Холостяк» і «Холостячка» — рейтингові телешоу в Україні і світі. Які цінності вони несуть? Чи є жіноча версія шоу кроком до фемінізму і партнерських стосунків?
Хто мене обере?
«Будеш феміністкою, тебе ніхто не захоче заміж» — типова консервативна страшилка. Питання «хто тебе обере» варто переформулювати на «кого оберу я». І вчитися обирати, насамперед себе.
Стигма в сексроботі та чому ми всі до цього причетні
Важко уявити більш стигматизовані сфери діяльности, ніж ті, що стосуються комерційного сексу. Що ж таке стигма? Чи можлива сексробота без неї? Вона апріорі характерна для продажу секспослуг чи радше відбиває моральні норми суспільства? І що можна зробити, щоб її подолати чи бодай зменшити?
Усі ми там були
Чи були у вас ситуації, коли ви старанно наводите аргументи, а їх висміюють і знецінюють? Просто, бо це весело іншим, бо це безпечно. Феміністки часто потрапляють у такі історії, адже любителів «поржати з фемок» хоч греблю гати. Особливо прикро, коли це твої друзі. Однак час іде, світ змінюється, і навіть ті, хто найбільше сміялися, можуть стати переконаними феміністами.
«Це на дєвочку, сюди не кидайте»
Якщо жінки вже рівноправні з чоловіками (а то й завели споконвіку матріархат в Україні), чому тоді на весіллях бажають обов’язково народити хлопчика? А ще грають у різні принизливі для жінок забави. Поміркуймо разом.
Щоденник хлопчика в рожевому
Хлопчики не плачуть, дівчатка не лазять по деревах. Дівчатка не граються машинками, хлопчики не носять рожевого. Що про це думають самі діти? Послухаємо розповідь маленького хлопчика, який усе-таки любить рожевий колір.
Матріархат є? А якщо знайду?
Чому люди стверджують, що ми живемо в матріархальному суспільстві, якщо аналіз реальности показує протилежне? У статті — про те, як сперечатися з любителями приказки «чоловік — голова, а жінка — шия» та чому все-таки матріархату в Україні немає.
Флірт, прибульці і майбутнє планети Земля
«Як тепер фліртувати? Зробив комплімент — і на тобі, судовий позов», — сушать собі голову консервативні чоловіки. Декому так важко відділити флірт від насилля, що легше уявити світ, у якому людство вимре — через те що феміністки припинять будь-які контакти між статями. Насправді відділити флірт від насилля неважко — досить тримати в голові кілька правил. Про них — у статті.
Постав сигналізацію на внутрішню мізогінію
З дитинства суспільство складає в нас «бабську поведінку», «жіночі романи» і відвагу, яку зазвичай називають мужністю. Приниження всього жіночого таке звичне, що навіть феміністці не впоратися без внутрішньої сигналізації.